Čapí hnízdo: Je zde důkaz. Z časopisu „Včelařství“

14.03.2016 15:17

Jen těžko uvěřitelné. V žádném investigativním magazínu či deníku, ale v časopise Včelařství se udal ministr financí Andrej Babiš v kauze Čapí hnízdo.

Čapí hnízdo: Je zde důkaz. Z časopisu „Včelařství“
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Andrej Babiš v pořadu Partie

V době, kdy vlastnictví firmy bylo napsané na anonymní akcionáře, měl v časopise Včelařství pronést větu: „Chci například dovézt pandu z Číny, abychom ji měli na farmě Čapí hnízdo.“ Ve stejné době vznikal i rozhovor pro časopis Respekt, kde Babiš vlastnictví farmy popírá. Celou kauzou se nyní zaobírá DeníkReferendum.cz. Ten si všímá i toho, že ve stejném rozhovoru Babiš uvedl, že si objednal u předsedy Českého svazu včelařů včelstva „pro svou farmu Čapí hnízdo“. 

Babiš nyní, poté, co celou záležitost řeší Evropský úřad pro boj proti podvodům, o vlastnictví farmy opětovně mlží. Na anonymní udání se totiž začal řešit údajný podvod s dotací, v němž se jedná o padesát milionů korun. Babiš tak v minulém týdnu sdělil, že luxusní resort Čapí hnízdo není jeho, ale některé z firem patřící do jeho holdingu. A to přitom ve filmu Víta Klusáka Matrix AB uvedl, že je to nejlepší projekt, co kdy vymyslel. 

Původní text ZDE

Obdobné důkazy nashromáždil i server Neovlivní.cz. Ten si všímá například článků z roku 2012, kdy v jednom z nich například o stavbě Čapího hnízda hovoří architekt Jiří Javůrek. „Pro magnáta Andreje Babiše prý bylo nepřípustné, aby ptáci na stavbu doplatili, proto úprava komínu a hnízda probíhala v zimě,“ napsal server iDNES.cz. 

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A co ta naše vlajka? Po smrti vojáka položila novinářka šéfovi armády nečekaný dotaz

10:14 A co ta naše vlajka? Po smrti vojáka položila novinářka šéfovi armády nečekaný dotaz

V Afghánistánu včera došlo k úmrtí dalšího českého vojáka, dva další příslušníci armády byli zraněni…