Čapí hnízdo: Že by? „Orgán“ zatím váhá

21.05.2019 7:54

Obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) v kauze Čapí hnízdo, nebo nikoliv? Žalobce Jaroslav Šaroch stále váhá. Píše o tom server Neovlivní.cz.

Čapí hnízdo: Že by? „Orgán“ zatím váhá
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Čapí hnízdo
reklama

Návrh na obžalobu Andreje Babiše leží na stole státního zástupce Jaroslava Šarocha už 26 dní. Kromě Babiše v případu hraje roli také jeho rodina a bývalá manažerka. Všichni jsou podezřelí z dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo.

„Nebudu vám na nic odpovídat, nezlobte se. Zavolejte mluvčího,“ sdělil Šaroch v pondělí. Mluvčí Aleš Cimbala pak uvedl, že Šaroch zatím nerozhodl. A žádný termín, do kdy by tak měl učinit, není.

Původní text  ZDE.

A přitom to byl právě Šaroch, jenž spolu s komisařem Pavlem Nevtípilem obhajoval v Poslanecké sněmovně žádost o vydání premiéra Andreje Babiše do rukou policie. A rozhodoval i o stížnostech obžalovaných. „Pokud by žádosti policie nevyhověl a odmítl premiéra poslat k soudu, bylo by to tedy krajně překvapivé. A Jaroslav Šaroch by měl velké potíže, jak takový krok zdůvodnit. Na druhou stranu, pokud by to udělal, žádné faktické potíže – kromě kritiky části médií, opozičních politiků a veřejnosti – by z toho pro něj nevyplývaly,“ píše server Neovlivní.cz.

Podle všeho by pak Šarochovo rozhodnutí mělo padnout ještě v květnu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havel pobíhal po Hradě a narovnával obrazy. Jeho asistenta s ručníkem málem zastřelili. A do toho kníže, Rejžek, Žantovský a „dobrá víla“, náhrada za Olgu

10:58 Havel pobíhal po Hradě a narovnával obrazy. Jeho asistenta s ručníkem málem zastřelili. A do toho kníže, Rejžek, Žantovský a „dobrá víla“, náhrada za Olgu

VZPOMÍNKY A PERLY Říkali si „pytel blech“ a tvořili nejspíš nejkurioznější politický štáb českých dě…