Černé září. Už i levicovou starostku Říma děsí útoky imigrantů. Čísla jsou vážně hrozná

21.09.2017 19:52

Italská veřejnost je čím dál více znepokojena sérií znásilnění, která se odehrávají tento měsíc prakticky po celé zemi. Starostka Říma Virginia Raggiová dokonce hovoří o „černém září“.

Černé září. Už i levicovou starostku Říma děsí útoky imigrantů. Čísla jsou vážně hrozná
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Většina uprchlíků ze Súdánu se představuje jako Mohamed
reklama

Raggiová patrně označením září ze „černé“ nechtěla nijak upozornit na to, že mezi pachateli znásilnění jsou především migranti z Afriky a zemí Blízkého východu. Nicméně faktem zůstává, že právě migranti se na případech znásilnění a sexuálního obtěžování podílejí nadprůměrně. Renomovaná zpravodajská agentura Reuters před několika dny na základě údajů italských úřadů publikovala velmi alarmující statistiky.

Za prvních sedm měsíců letošního roku úřady evidují 904 podezřelých z řad migrantů, zatímco v případě Italů šlo o 1534 podezřelých. Přibližně 40 % všech případů tedy mají na svědomí přistěhovalci, kteří na druhou stranu tvoří jen asi 8 % populace. Jedním z nejkřiklavějších případů bylo znásilnění polské turistky čtyřčlenným gangem z Afriky. V září byla rovněž znásilněna finská au-pair migrantem z Bangladéše.

Italská média dále informovala o znásilnění německé turistky ve známém parku v Římě Villa Borghese. Naposledy otřáslo italskou veřejností několikahodinové znásilnění lékařky v Catanii na Sicílii mužem, který předstíral, že je nemocný. Na znepokojivý trend reagují vedle veřejnosti také politici. A to zejména ti z opozičních stran. Naposledy si „své řekla“ k tématu množících se případů znásilnění, jež páchají přistěhovalci, také starostka Říma Virginia Raggiová z Hnutí pěti hvězd.

„Je děsivé, čemu musí zejména poslední týdny ženy čelit. Neváhám to označit za černé září pro celou Itálii. Musíme začít okamžitě jednat. Vláda by měla zasáhnout prostřednictvím přijetí speciálních zákonů,“ uvedla Raggiová. Své rozčarování neskrývá ani ministryně zdravotnictví Beatrice Lorenzinová. „Jsem šokována množícími se případy znásilnění. Něco takového je absolutně nepřijatelné.“

Případy znásilnění v Itálii se však netýkají jen migrantů. Podle nejnovějších údajů se stalo terčem znásilnění v zemi 652 000 žen a v 63 % případů byli pachateli jejich současní či bývalí partneři. Více než jedna pětina italských žen ve věku mezi šestnácti až sedmdesáti lety byla údajně v průběhu svého života aspoň jednou sexuálně napadena. Čísla za prvních sedm měsíců letošního roku však potvrzují, že aktuálně nejvíce Itálii „pálí“ právě pachatelé z řad migrantů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…