Češi se za Zemana stydí, hlásá německé veřejnoprávní médium. A to není vše

16.08.2020 6:52 | Zprávy
autor: rak

„Mnoho Čechů se nyní stydí za prezidenta Miloše Zemana, který se čím dál více chová jako staromódní nemocný člověk. Ale jeho následovníci jsou mu stále loajální,“ tvrdí německá veřejnoprávní stanice ARD. V textu pražského zpravodaje stanice se též o Zemanovi hovoří jako o „starém a nemocném muži s patologickým sklonem k cynismu a provokaci”, který šíří strach ze sudetských Němců, migrantů a muslimů. Zpravodaj sdělil, že díky tomu se Zeman těší podpoře venkovanů. Zmínil i Zdeňka Bakalu a Miroslavu Němcovou (ODS).

Češi se za Zemana stydí, hlásá německé veřejnoprávní médium. A to není vše
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Prezident Miloš Zeman ve vysílání ČT24.

Příspěvek od pražského zpravodaje ARD Petera Langeho tvrdí, že: „Pokud se v Česku začne hovořit o rozdělení společnosti, není už daleko k Miloši Zemanovi.“

Pro své politické odpůrce prý Zeman je „svéhlavým, starým a nemocným mužem s patologickým sklonem k cynismu a provokaci“.

Po svém druhém vítězství u prezidentských voleb prezident v lednu 2018 slíbil pokoru a otevřenost, „dobré úmysly“ však Zemanovi dle ARD vytrvaly jen do inauguračního projevu. Z něj si německá stanice všímá zejména toho, že prezident se vymezil vůči „svým oblíbeným nepřátelům“. ARD pak přímo jmenovala podnikatele a mediálního magnáta Zdeňka Bakalu a připomněla Zemanovu kritiku namířenou na jeho média.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu

Hrad dnes oznámil, že prezident Petr Pavel podává kvůli údajné nesoučinnosti vlády v otázce summitu …