Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko- jedna ostuda demokracie vedle druhé. Jejich hříchy sepsal Pavel Šafr

17.02.2020 18:56 | Zprávy
autor: mp

Spolek Milion chvilek chce v krajských městech pořádat demonstrace, aby zabránil tomu, že se Česká republika politicky promění v Polsko či Maďarsko. Šéfredaktor serveru Forum24.cz má však za to, že Česko je na tom v mnoha ohledech vlastně mnohem hůř než Polsko a Maďarsko.

Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko- jedna ostuda demokracie vedle druhé. Jejich hříchy sepsal Pavel Šafr
Foto: Repro Youtube
Popisek: Šéfredaktor Fora24, Pavel Šafr

Pavel Šafr tvrdí, že zatímco v Polsku a v Maďarsku vládnou ve volbách řádně zvolení politici, v Česku tomu tak údajně není.

Jestli je v nějaké oblasti na tom Česká republika ze zemí V4 nejhůř, tak je to charakter vlády. V Polsku i v Maďarsku vládnou pravicové konzervativní strany, které ve svobodných volbách získaly obrovskou podporu. Jde v obou případech o standardní politický směr a riziko spočívá v tom, co zároveň těmto zemím přineslo i značnou politickou stabilitu: v jejich politické síle založené na mandátu voličů. V České republice vládne strana, kterou nelze zařadit ve standardním spektru. Hnutí politika miliardáře Andreje Babiše, který si je vytvořil jako svůj osobní podnik, má rysy levicového i pravicového populismu, a přitom v Evropském parlamentu jeho ANO zasedá v liberální frakci. Tím dokonale mate své pozorovatele. Babiš nemá jasný mandát od voličů, jako mají vládní strany v Maďarsku a v Polsku. Získává sice největší podíl hlasů, ale jde o méně než třetinu voličů. Přesto vládne způsobem, jako by byl absolutním vítězem, a podle toho planýruje politickou scénu,“ napsal Šafr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…