Český velvyslanec musel v Kyjevě na koberec. Šlo o Zemanovy výroky

20.11.2014 20:16 | Zprávy

Ukrajinské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo českého velvyslance Ivana Počucha, aby upozornilo na údajně nepřijatelné výroky prezidenta Miloše Zemana ohledně situace na Ukrajině. Podle prohlášení ukrajinského ministerstva Zemanova vyjádření neodpovídají duchu tradičních přátelských vztahů.

Český velvyslanec musel v Kyjevě na koberec. Šlo o Zemanovy výroky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Tiskový odbor ukrajinské diplomacie se nezmiňuje o konkrétních výrocích české hlavy státu, které ukrajinskou stížnost vyvolaly. „Při besedě (s Počuchem) bylo tlumočeno stanovisko Ukrajiny ohledně nepřijatelnosti posledních výroků českého prezidenta Miloše Zemana, které se týkají hodnocení situace na Ukrajině. Bylo zdůrazněno, že podobná prohlášení neodpovídají duchu tradičně přátelských ukrajinsko-českých vztahů,“ uvádí se v prohlášení, o němž informovala tisková agentura Unian.

Podle mne je nejdůležitější pochopit, že na Ukrajině je prostě občanská válka, prohlašoval opakovaně Zeman

Podle ukrajinské agentury diplomatický incident vyvolal Zemanův rozhovor pro ruskou televizní stanici První kanál z počátku tohoto týdne. Zeman se v něm kriticky vyjádřil k sankcím, které Západ přijal proti Rusku kvůli jeho úloze v ukrajinské krizi. Zopakoval také názor, že na Ukrajině jde o občanskou válku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: čtk, mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

13:30 „Uráželi jste lidi. Oni měli pravdu. Teď se omluvte.“ Turek zúčtoval s Lipavským

V nedělní Partii Terezie Tománkové se střetli ministr zahraničí Jan Lipavský (nestr. za ODS) a europ…