Čeští antiislamisté se štípli na Trumpovi u Saúdů: Skvělý projev, hádejte se se mnou. Ne, vyhlásil kapitulaci před islámem

22.05.2017 10:55

Protiislámský aktivista Artur Fišer a sociolog Petr Hampl (též protiislamista) se vyjádřili k projevu amerického prezidenta Donalda Trumpa v Saúdské Arábii. A oba měli zcela rozdílné názory.

Čeští antiislamisté se štípli na Trumpovi u Saúdů: Skvělý projev, hádejte se se mnou. Ne, vyhlásil kapitulaci před islámem
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

„Trumpovu návštěvu v Saúdské Arábii nelze shrnout jinak než jako totální kapitulaci,“ zkritizoval Trumpa Hampl. Podle něj se sice americký prezident ostře vyslovil proti islámskému terorismu, ale po svých hostitelích nechtěl žádné konkrétní kroky k ukončení podpory terorismu.

„Zároveň dal najevo, že džihád vedený jinými prostředky, mu není proti mysli,“ dodal. Trump podle Hampla pak poskytne Saúdům moderní zbraně v hodnotě přes 100 miliard dolarů. „Většina těch zbraní bude použita proti blízkovýchodním křesťanům, proti režimům, které je chrání a pro vyvolání dalších migračních vln do Evropy,“ míní Hampl. „Americká vláda pomůže Saúdům, aby se stali významným zaměstnavatelem a mocenským hráčem přímo v USA. Americké letectvo minulý týden opět zaútočilo proti Sýrii, kde podpořilo operace Al-Káidy. Tentokrát se ani nenamáhali s krycí historkou o údajných jaderných zbraních. Saudský král také daroval Ivance Trumpové 100 milionů dolarů,“ všímá si Hampl.

Závěrem dodává, že se mu nechce ale věřit, že by se Trump dal koupit tak levně. „Spíš to vypadá, že Trumpova centrála byla dobyta společným útokem amerických tajných služeb a elit Republikánské strany,“ uzavřel.

Jiného názoru je právě Fišer, jenž označil projev Trumpa za vynikající. Dle jeho názoru se použitá slova nemohou  líbit ateistům.

„Trumpův projev byl slušný, státnický, nebyl konfrontační, ale konstruktivní. Budoval mosty a jeho cílem byla bezpečnost USA a světa. Byl o stabilitě, míru a spolupráci, která je zaštítěna a garantována silnými Spojenými státy,“ napsal Fišer na stránkách Islámu v ČR nechceme.

„Trump zdůraznil, že centrum extremismu je v samém srdci islámu a  muslimské země musí převzít odpovědnost za boj s extremismem a radikalizací,“ zveřejnil. „Mluvil o USA jako o suverénním státě, jehož prioritou je bezpečnost jeho občanů,“ dodal Fišer.

„Tento projev a následující kroky mohou vést k posílení dialogu kultur a to oboustranně, zatím jsme muslimy poučovali o lidských právech, ale u sebe doma jejich ideologii ustupovali. Trump ukázal, že chce partnerství, pokud se budou snažit obě strany. Muslimské země se musí začít snažit bojovat s extremismem, jinak jsou to ony, kdo terorismus podporují se všemi nevyslovenými důsledky. To je v ostrém kontrastu k submisivnímu chování a projevům Obamy, který se jen omlouval, proklamoval prázdné věty o toleranci a vyslovoval nenaplněné a bezzubé hrozby, které nedokázal podpořit reálnou silou. Trump mluvil o zbrojení, ekonomice a zároveň o míru, čímž vyslal jasné poselství síly, aniž musel přímo hrozit,“ zastal se následně amerického prezidenta Fišer s tím, že by volil ještě ostřejší strategii.

Celý příspěvek Artura Fišera najdete ZDE.

Celý příspěvek Petra Hampla:

Trumpovu návštěvu v Saudské Arábii nelze shrnout jinak než jako totální kapitulaci.
1) americký prezident se ostře vyslovil proti islámskému terorismu
2) po svých hostitelích ovšem nechtěl žádné konkrétní kroky k ukončení podpory terorismu
3) zároveň dal najevo, že džihád vedený jinými prostředky mu není proti mysli
4) poskytne Saudům moderní zbraně v hodnotě přes 100 miliard dolarů. Většina těch zbraní bude použita proti blízkovýchodním křesťanům, proti režimům, které je chrání a pro vyvolání dalších migračních vln do Evropy. 
5) americká vláda pomůže Saudům, aby se stali významným zaměstnavatelem a mocenským hráčem přímo v USA. 
6) americké letectvo minulý týden opět zaútočilo proti Sýrii, kde podpořilo operace Al Kajdy. Tentokrát se ani nenamáhali s krycí historkou o údajných jaderných zbraních. 
7) Saudský král daroval Ivance Trumpové 100 milionů dolarů.

Nechce se ale věřit, že by se dal Trump koupit tak levně. Spíš to vypadá, že Trumpova centrála byla dobyta společným útokem amerických tajných služeb a elit Republikánské strany.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

10:52 Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

Moderátor Libor Bouček slaví 40. narozeniny. Jeho kolegové ze CNN Prima News mu udělali tajnou oslav…