Čeští biatlonisté řeší po víkendu nevídaný problém. Reakce fanoušků na jejich výkon se vymkly kontrole

11.01.2021 4:44

Konec prvního oberhofského týdne českému týmu nevyšel. Smíšená štafeta dojela po trestném kole Ondřeje Moravce na čtrnáctém místě, závod smíšených dvojic trenéři po výpadku dalších dvou mužů neobsadili. I přesto se našlo mnoho diváků, kteří o víkendu sledovali Jessicu Jislovou, Jakuba Štvrteckého, Markétu Davidovou nebo Ondřeje Moravce.

Čeští biatlonisté řeší po víkendu nevídaný problém. Reakce fanoušků na jejich výkon se vymkly kontrole
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Český biatlon v roce 2021 úspěchy nezažívá. Na snímku jsou tři chyby Ondřeje Moravce z nedělního závodu v Oberhofu
reklama

Anketa

Líbila se vám demonstrace za účasti Dana Landy a exprezidenta Klause?

19%
75%
hlasovalo: 16824 lidí
Svůj názor na aktuální výsledky si mnoho z nich nenechalo pro sebe. ParlamentníListy.cz v neděli odpoledne procházely vzkazy na všech sociálních sítích, které jsou s českým biatlonem spojeny.

„Na devátý pokus to vyšlo. Jakub Štvrtecký se ve stíhačce dočkal prvních bodů do Světového poháru v sezóně. Se střelbou 1+0+0 přijížděl na závěrečnou stojku jako třicátý. Udělal sice dvě chyby, ale trestné kolo bylo v docela velké permanenci, a tak si tolik nepohoršil," stojí na oficiálních stránkách českého biatlonu. Už z toho, kterak se vedení biatlonu staví k třicáté pozici, je jasné, jaké ambice náš A tým má.

Právě to se mnoha divákům nelíbí a na bídný stav si nechtějí zvykat.

„Netroufnul bych si vůbec říct, že by někdo nebyl nemocný nebo nakažený, ale ta střelba je zoufalá. Jako kdyby doktor, který tisíckrát strčí nit do jehly, tu jehlu netrefil a nesešil, co má. To nemůžete oslovit širší veřejnost, aby poslala své děti? Proč se musím ustavičně koukat, až to někdo zkazí. Pokloňte se Soukalové, ať přestane fotit obnažená prsa pro Playboy a oslovte ji, aby se laskavě vrátila. Jinak fandit budu i nadále," uvedl jeden z nich na oficiálním profilu na Facebooku.

Startovní listina nedělní smíšené štafety

Anketa

Jaký trest navrhujete pro podniky a živnostníky, kteří mají otevřeno navzdory zákazům?

hlasovalo: 14128 lidí
„A co ta střelba, zabalte to a valte dom a dokud se nenaučíte střílet, tak nikam nejezděte, to je hrůza, příprava, přesnost, rychlost děs, běs. Fakt je to čím dál horší," napsal další. „Kolik z nich je opravdu nemocných?" pozastavila se nad aktéry biatlonových soutěží jejich divačka Marie T. Svou narážkou na zdravotní stav přivolala řadu dalších. „Pokud nemají nějaké na poměry vrcholových sportovců abnormální průběhy nemoci, tak jim prakticky nic není a trénovat budou moct, jakmile jim skončí karanténa. Jako němečtí hokejisté na nedávném MS juniorů. Tři dny po konci karantény byli schopni standardních výkonů vrcholových sportovců," zazněla jedna z odpovědí.

I přes přání brzkého uzdravení několika nakaženým členům české reprezentace se víc a víc ozývaly hlasy hodnotící současný stav sportovců. „Nejdříve se naučte střílet, jsme nejhorší v celém Světovém poháru," mínil jeden z pisatelů. „Ideální střelecké podmínky, téměř bezvětří, a přitom.... střelecká tragédie," dodává další. „Ještě se naučit střílet a mohlo by to jít," poznamenává ironicky jiný z diváků. Vulgarismus navzdory citelné naštvanosti nepoužil nikdo.

Názory lze dohledat jak na sociální síti Twitter, tak na Facebooku nebo oficiálním Instagramu českého biatlonu.

Pro tuto sezónu se na trenérský post vrátil po čtyřech letech Ondřej Rybář. U mužského týmu vystřídal Zdeňka Vítka, který přešel k B-týmu. U reprezentace žen se trenéři nezměnili. Jako hlavní zůstal Nor Egil Gjelland s asistentem Jiřím Holubcem.

Další díl Světového poháru v Oberhofu pokračuje ve středu ve 14:30 sprintem mužů.

Zlato Gabriely Koukalové ze závodu s hromadným startem (sezóna 2016/17)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…