Chartista Urban o Miloši Zemanovi: Prezident Zombie, troska fyzická i duševní

02.06.2021 16:12

Novinář a někdejší signatář Charty 77 Jan Urban se ve svém textu na serveru HlidaciPes.org zaměřil na prezidenta Miloše Zemana. Dokonce současnou hlavu státu nazval zombie prezidentem. „Nejde o zdravotní stav Miloše Zemana. I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění,“ poznamenal Urban.

Chartista Urban o Miloši Zemanovi: Prezident Zombie, troska fyzická i duševní
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident Česka Miloš Zeman

„Přirovnání Miloše Zemana k zombie se mi nepíše lehce. Kdysi to byl můj kamarád a na krátký čas i velká naděje polistopadového veřejného života. Stačilo jen pár let v české ‚vysoké politice‘ a jeho lidská ‚duše‘ zmizela. Jeho prvním ‚šamanem‘ byl komunistický šíbr Miroslav Šlouf. Dnes ho ovládají Šloufem vybraní ‚kluci‘ Mynář a Nejedlý,“ poznamenal Urban a poukázal na to, že Šlouf, Nejedlý i Mynář se dostali díky Miloši Zemanovi bez jakékoliv bezpečnostní prověrky na místa s rozhodujícím vlivem ve státě.

„Českou republiku to stálo desítky miliard, ztracených v podvodných privatizacích a prodejích zahraničních dluhů. Mnohem horší ale byla ztráta respektu k českému státu ve světě,“ dodal Urban.

Ale zpátky k zombie, kdy Urban rozebral, že ze Zemana zůstala už jenom smutná fyzická i duševní troska bez duše i vlastní vůle, poháněná zájmy a nenávistí jiných. 

„Toho, kdo by měl být důstojným symbolem české státnosti, obklopuje dnes houf pomahačů, jejichž jedinou starostí je zastínit kamerám pohled na zpomalenou nemohoucnost starce na vozíku,“ dodal dále Urban.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Nejde o zdravotní stav Miloše Zemana. I nemocný člověk může být úctyhodný. Jde o protiústavnost a neudržitelnost stavu, kdy prezidentské pravomoci vykonávají nezvolení jedinci, kteří pro to nemají ani kvalifikaci, ale ani sebemenší oprávnění. Ponížen je tak především český stát a jeho občané,“ míní také Urban.

Závěrem se pak pozastavil nad dle jeho slov výmysly a lhaním Miloše Zemana a jeho okolí v souvislosti s výbuchem ve Vrběticích. „To už bylo jenom pokračováním dnes už setrvalého výkonu zombie politiky Hradu, stejně jako držáky na kotouče žiletkového drátu na plotech kolem Jeleního příkopu nebo urážky novinářů či odmítání poskytovat informace vybraným médiím. Tento stav je urážkou ústavnosti a všech hodnot demokratického českého státu. Je povinností poslanců a senátorů Parlamentu České republiky zasáhnout na jejich obranu a zombie prezidenta i s jeho šamany co nejrychleji odvolat. Jejich nečinnost znamená už v této chvíli jenom přímou spoluvinu za hrubé narušování ústavního pořádku,“ uzavřel Urban.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

To máte podloženo čím?

,,Firmy u nás stále poptávají násobně více lidí než chtějí propustit a to plánují i do budoucna." Podle všeho totiž fimy krachují nebo sou činnost přesouvají jinam, kde mají lepší podmínky - třeba v Německu, kde je levnjěší energie.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pan Síkela nedostane jedničku s hvězdičkou... Zkušený diplomat Cyril Svoboda pozoruje české předsednictví

5:22 Pan Síkela nedostane jedničku s hvězdičkou... Zkušený diplomat Cyril Svoboda pozoruje české předsednictví

Podle Západu a Ukrajiny, dokud se ruští vojáci nestáhnou, nebude se vyjednávat. Ale Rusko se stáhnou…