Chartista pracoval ve Vězeňské službě, neprošel psychotesty a měl skončit. Jenže pak do toho vstoupil ministr Pelikán a začaly se dít věci...

29.07.2017 11:37

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) se zastal chartisty Jiřího Středy. Ten vede boj o své místo u Vězeňské služby, kde dostal výpověď kvůli nesplněným psychotestům. O případu informuje server Aktuálně.cz.

Chartista pracoval ve Vězeňské službě, neprošel psychotesty a měl skončit. Jenže pak do toho vstoupil ministr Pelikán a začaly se dít věci...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán

Středa, který v minulosti získal ocenění za třetí odboj, však tvrdí, že o své místo řidiče v olomoucké věznici má přijít kvůli tomu, že poměry ve Vězeňské službě kritizoval. Ve sporu se jej dříve zastal ministr Pelikán, který si nyní domluvil s chartistou schůzku, aby s ním problémy prodiskutoval. 

Středa totiž uvádí, že testy, které nesplnil, byly příliš těžké. Rozhodnutí o propuštění Středy pak Pelikán dokonce zrušil, ale tím se toho mnoho nevyřešilo. Výpověď sice neplatila, ale muž stále neměl platné psychotesty. Zaměstnán tak být nemohl. 

Původní text ZDE.

Nyní tedy Středovi věznice napsala, že začalo řízení o jeho propuštění. Středa se však hodlá odvolat. Přitom psychotesty již neudělal podruhé – v roce 2016 se podle serveru Aktuálně.cz ucházel o místo v cizinecké policii, ale rovněž neuspěl. Právník z Nezávislého odborového svazu Policie České republiky Petr Tomek k tomu uvádí, že psychotesty jsou téměř stejné.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová k případu uvedla pouze to, že organizace musí v této věci postupovat dle dikce zákona o služebním poměru. Ministr Pelikán však upozorňuje na řadu nesrovnalostí, které v případu jsou – například, že původně nemohly být porovnány Středovy psychotesty s těmi starými, jak muž žádal. Nadřízení uvedli, že byly skartovány, ale když se do věci vložil Pelikán, některé složky se našly. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…