Chceme pryč z Británie! Londýňané jsou velmi rozhořčení

24.06.2016 19:43

Velká Británie se rozhodla odejít z EU. Ale ne všichni s tímto rozhodnutím souhlasí. Skotové svorně hlasovali pro setrvání v EU a dnes zvažují odchod z Británie. Proti Brexitu se postavila i většina občanů Severního Irska. Své ne Brexitu řekli i Londýňané. Teď dokonce začali podepisovat petici za nezávislost na Británii.

Chceme pryč z Británie! Londýňané jsou velmi rozhořčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Londýn

„Londýn je mezinárodní město a my chceme zůstat v srdci Evropy,“ píše se v petici. „Podívejme se pravdě do očí: se zbytkem země nesouhlasíme. Místo toho, abychom v každých příštích volbách agresivně hlasovali jeden proti druhému, odhodlejme se k rozvodu a my se přesuneme k našim přátelům na kontinentu,“ stojí v dokumentu. Informuje o tom ČTK.

Nový starosta města, labourista Sadiq Khan, však v prohlášení Londýňany vyzval, aby nepanikařili. Ostatní Evropany ujišťoval, že je hlavní město Velké Británie i dál bude vítat s otevřenou náručí. Trval také na tom, že by Londýn jako finanční srdce Evropy měl být účasten jednání o Brexitu s EU a měl by se starat o to, aby zůstal zachován volný obchod.

Podle agentury AFP podepsalo petici na čtyřicet tisíc lidí. V referendu řeklo šedesát procent voličů v Londýně Brexitu ne. Někteří analytici ovšem poukazovali i na to, že volební účast Londýňanů v referendu nedosahovala závratných výšin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…