Chceme pryč z Británie! Londýňané jsou velmi rozhořčení

24. 6. 2016 19:43

Velká Británie se rozhodla odejít z EU. Ale ne všichni s tímto rozhodnutím souhlasí. Skotové svorně hlasovali pro setrvání v EU a dnes zvažují odchod z Británie. Proti Brexitu se postavila i většina občanů Severního Irska. Své ne Brexitu řekli i Londýňané. Teď dokonce začali podepisovat petici za nezávislost na Británii.

Chceme pryč z Británie! Londýňané jsou velmi rozhořčení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Londýn
reklama

„Londýn je mezinárodní město a my chceme zůstat v srdci Evropy,“ píše se v petici. „Podívejme se pravdě do očí: se zbytkem země nesouhlasíme. Místo toho, abychom v každých příštích volbách agresivně hlasovali jeden proti druhému, odhodlejme se k rozvodu a my se přesuneme k našim přátelům na kontinentu,“ stojí v dokumentu. Informuje o tom ČTK.

Nový starosta města, labourista Sadiq Khan, však v prohlášení Londýňany vyzval, aby nepanikařili. Ostatní Evropany ujišťoval, že je hlavní město Velké Británie i dál bude vítat s otevřenou náručí. Trval také na tom, že by Londýn jako finanční srdce Evropy měl být účasten jednání o Brexitu s EU a měl by se starat o to, aby zůstal zachován volný obchod.

Podle agentury AFP podepsalo petici na čtyřicet tisíc lidí. V referendu řeklo šedesát procent voličů v Londýně Brexitu ne. Někteří analytici ovšem poukazovali i na to, že volební účast Londýňanů v referendu nedosahovala závratných výšin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

17:25 Profesor Beran u Xavera. To zase bude křiku...

Epidemiolog a vakcinolog Jiří Beran byl hostem rozhovoru na XTV. Výrazně doporučoval očkování, podle…