Chovancův úřad zakázal konvičkovcům název partaje. Ti to tak nenechají

22.03.2016 14:52

Ministerstvo vnitra zakázalo politické straně Úsvit – Národní koalice používat název Úsvit s Blokem proti islámu. Podle tiskové zprávy strany totiž Ministerstvo vnitra považuje její hlavní teze za protiprávní. Název strany podle nich vzbuzuje přesvědčení, že jejím cílem je popírat práva a svobody skupiny občanů. A s tím Úsvit nesouhlasí, a proto se rozhodl Ministerstvo vnitra žalovat.

Chovancův úřad zakázal konvičkovcům název partaje. Ti to tak nenechají
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

Úsvit se ve svých stanovách zavazuje čelit celoevropským úpadkovým trendům a nezodpovědnému přílivu nepřizpůsobivých imigrantů rozvracejících Evropu,“ stojí v tiskové zprávě hnutí Úsvit s Blokem proti islámu, ve které se strana vymezuje proti rozhodnutí Ministerstva vnitra.

To tvrdí, že název strany může „vzbudit přesvědčení, že cíle strany směřují k popírání rovných práv a svobod občanů vyznávajících islám“. To však podle hnutí není pravda, jelikož jeho cílem je „ochrana práv a svobod všech občanů“ a ochrana základů demokratického státu.

A z toho důvodu se Úsvit – Národní koalice rozhodl podat žalobu na Ministerstvo vnitra kvůli registraci změny názvu strany, k tomu Blok proti islámu na ministerstvo podává žalobu „pro poškození své pověsti“.

Toho se ministerstvo dopustilo tím, že Blok proti islámu uvedlo v „situační zprávě k extremismu“, proti čemuž se hnutí důrazně ohrazuje. „Blok proti islámu není a nikdy nebyl extremistickou organizací. Naopak je spolkem, který odmítá všechny projevy extremismu a usiluje o ochranu základních hodnot, na nichž spočívá demokratický stát.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

19:00 Máme průjem! Tomáš Klus zaútočil na Andreje Babiše

Zpěvákovi Tomáši Klusovi se nelíbí, že partnerem hudebního festivalu Colours of Ostrava je mimo jiné…