Chtěl sebral ČSSD Lidový dům, nyní chce zneplatnit volby

28.01.2013 22:15

Server Aktuálně.cz informuje o tom, že kontroverzní právník Zdeněk Altner opět zkřížil cestu Miloši Zemanovi. Poté, co už roky požaduje od sociálních demokratů stamilionové vyrovnání za zastupování ve sporu o sídlo ČSSD Lidový dům, se ozývá znovu. Navrhuje zneplatnit volby.

Chtěl sebral ČSSD Lidový dům, nyní chce zneplatnit volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volby
reklama

Altner v pondělí obeslal média se vzorem návrhu soudu na rozhodnutí o neplatnosti prezidentské volby. Nejde mu prý o Zemana ani Schwarzenberga, ale o "ohrožení ústavního zřízení republiky nástupem komunistů k moci" a o snahu ruského prezidenta Vladimira Putina o "rozvrat demokratických struktur".

V průvodním dopise právník žádá zrušení výsledků prezidentských voleb a jejich opakování či zákaz počítačů v opakované prezidentské volbě. "Přímá prezidentská volba je poslední šancí na odvrácení hrozby nástupu komunistů k moci volebním podvodem v mimořádných volbách po pádu vlády. Pád vlády si Zeman předsevzal jako úkol č. 1. Odvrácení hrozby volebních podvodů při prezidentské volbě je tak zřejmě poslední šancí k odvrácení nástupu komunistů k moci," tvrdí Altner.

Nespokojeným občanům radí, aby jeho návrh poslali svým jménem Nejvyššímu správnímu soudu nejpozději do sedmi dnů od vyhlášení výsledku voleb. Přidává také vzor návrhu soudu na rozhodnutí o neplatnosti volby prezidenta. Podle Altnera došlo k porušení hned několika zákonů. Zeman a jeho volební tým měli porušit "zákonnou povinnost vést volební kampaň čestně a poctivě veřejným šířením úmyslně nepravdivých informací".

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu

17:53 Klausova prorocká slova. Koluje VIDEO z doby, kdy se válčilo o Lisabonskou smlouvu

Institut Václava Klause dnes připomněl jedenáct let starý projev tehdejšího prezidenta Klause na půd…