Chystá se rozloučení s Věrou Čáslavskou: V Národním, s Markem Ebenem a posměšnou scénkou o Husákovi. Neděláme si legraci

07.09.2016 18:37

Sportovní sekce iDNES.cz zveřejnila detaily veřejného rozloučení s gymnastkou Věrou Čáslavskou. Již tento pátek by mělo vzniknout na piazzetě Národního divadla pietní místo a posléze se uskuteční vzpomínková akce, kterou bude provázet Marek Eben.

Chystá se rozloučení s Věrou Čáslavskou: V Národním, s Markem Ebenem a posměšnou scénkou o Husákovi. Neděláme si legraci
Foto: Wikipedia/CC
Popisek: Věra Čáslavská, sestava na bradlech, Mistrovství Evropy 1967

Součástí loučení s Čáslavskou, které se uskuteční 12. září, budou úryvky jejího oblíbeného baletu a ukázky divadelního představení „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“, v němž bude hrát hlavní roli Husáka Tomáš Matonoha.

Budou se promítat úryvky dokumentů o Čáslavské a promluví i její přátelé, sportovci a mnozí další. Vše se uskuteční pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Úřadu vlády ČR a celá akce se bude vysílat živě na ČT24 i iDNES.cz.

Celý text zde.

Vyjadřovat soustrast ale mohou lidé již tento pátek u Národního divadla, a to až do pondělí do osmi hodin večer. Po desáté večerní se bude pro veřejnost konat živý přenos přímo z jeviště divadla.

Pietních míst je již po Praze několik, jedno například v obchodním centru Quadrio na Národní třídě, další, zcela spontánní, pod sochou svatého Václava či v místě jejího bydliště na městském úřadu v Černošicích.

reklama

autor: spa

Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

20:30 Čísla o očkování. A o smrti. „Strach z toho, co by se mohlo zjistit.“ Aféra houstne

Uniklé údaje z novozélandské databáze vyvolávají dojem o vysokém procentu smrtnosti po očkování prot…