Chystá se rozloučení s Věrou Čáslavskou: V Národním, s Markem Ebenem a posměšnou scénkou o Husákovi. Neděláme si legraci

07.09.2016 18:37

Sportovní sekce iDNES.cz zveřejnila detaily veřejného rozloučení s gymnastkou Věrou Čáslavskou. Již tento pátek by mělo vzniknout na piazzetě Národního divadla pietní místo a posléze se uskuteční vzpomínková akce, kterou bude provázet Marek Eben.

Chystá se rozloučení s Věrou Čáslavskou: V Národním, s Markem Ebenem a posměšnou scénkou o Husákovi. Neděláme si legraci
Foto: Wikipedia/CC
Popisek: Věra Čáslavská, sestava na bradlech, Mistrovství Evropy 1967

Součástí loučení s Čáslavskou, které se uskuteční 12. září, budou úryvky jejího oblíbeného baletu a ukázky divadelního představení „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská“, v němž bude hrát hlavní roli Husáka Tomáš Matonoha.

Budou se promítat úryvky dokumentů o Čáslavské a promluví i její přátelé, sportovci a mnozí další. Vše se uskuteční pod záštitou ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Úřadu vlády ČR a celá akce se bude vysílat živě na ČT24 i iDNES.cz.

Celý text zde.

Vyjadřovat soustrast ale mohou lidé již tento pátek u Národního divadla, a to až do pondělí do osmi hodin večer. Po desáté večerní se bude pro veřejnost konat živý přenos přímo z jeviště divadla.

Pietních míst je již po Praze několik, jedno například v obchodním centru Quadrio na Národní třídě, další, zcela spontánní, pod sochou svatého Václava či v místě jejího bydliště na městském úřadu v Černošicích.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…