Čí zájmy hájí Miloš Zeman? Jiří Drahoš si o tom myslí své

11.01.2019 17:56

Prezidentský kandidát a senátor Jiří Drahoš se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana, jež byla věnována Národnímu úřadu pro kybernetickou bezpečnost.

Čí zájmy hájí Miloš Zeman? Jiří Drahoš si o tom myslí své
Foto: Daniela Černá
Popisek: Profesor Jiří Drahoš
reklama

„Po útoku na BIS to tentokrát od Miloše Zemana schytal také Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost. Ten si dovolil varovat před bezpečnostní hrozbou z Číny, čímž prý ohrozil ekonomické zájmy PPF a nepochybně také celé hradní party. Číňané asi svému hlavnímu obchodnímu zástupci pěkně vyčinili, když teď vlastní zemi vyhrožuje odvetnými opatřeními,“ podotkl Drahoš s tím, že si nemyslí, že zrovna toto má mít prezident České republiky v popisu práce. 

Anketa

Rozhazuje vláda Andreje Babiše zbytečně a nezodpovědně naše peníze?

26%
hlasovalo: 13626 lidí

A reakce na Drahošova slova nenechaly na sebe dlouho čekat. „Tak už mu to někdo povězte, že to skoro před třiceti lety padlo. Že už dnes nemusí lézt do zadnice spřáteleným soudruhům z Číny nebo Sovětského svazu. Že soudy nemusí rozhodovat podle diktátu strany a vlády, nebo na doporučení soudruha prezidenta. Že se jmenuje Zeman, ne Husák. On už asi houby pozná, a ti kolem něj...“ poznamenal jeden z diskutujících. 

Jiří Drahoš o svém názoru informoval i přímo čtenáře Parlamentních listů, a to ZDE:

„Pro Zemanovo konání existuje nějaký výraz... Tuším, že vlastizrada,“ podotkl další diskutující. 

„Odvetu? A co nám jako udělá? Přestane sem vyvážet laciná trička?“ dodal další. „Hospodářské vztahy s Čínou jsou marginální. Naopak Zeman ohrožuje naše životní politické i ekonomické zájmy a místo ve společenství vyspělých demokratických zemí,“ podotkl další z diskutérů. 

Zeman ve čtvrtek v televizi Barrandov nařkl kvůli případu Huawei ředitele kybernetického úřadu Dušana Navrátila a BIS Michala Koudelku z toho, že ohrozili českou pozici a ekonomické zájmy v Číně. Čína chystá podle prezidenta odvetná opatření, přičemž zmínil čínské aktivity automobilky Škoda Auto a společnosti PPF.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…