Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru

25.06.2021 15:59

Tomio Okamura vypěnil ohledně zásahu policie v Teplicích vůči narkomanovi Stanislavu Tomášovi. „Odmítáme vměšování ciziny a politických neziskovek do vyšetřování smrti romského narkomana a recidivisty,“ prohlásil rezolutně.

Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16617 lidí
Z Rady Evropy tento týden doputoval do Česka jasný vzkaz. Příslušné orgány by měly urychleně vyšetřit smrt Roma Stanislava Tomáše v Teplicích, neboť jde o úmrtí provázené několika otázkami. K důkladnému vyšetření celého případu vyzývá také nevládní organizace Amnesty International.

Předseda SPD Tomio Okamura se proti těmto výzvám ostře ohradil.

„Odmítáme vměšování ciziny a politických neziskovek do vyšetřování smrti romského narkomana a recidivisty a odmítáme politizaci celé kauzy i apriorní obviňování policistů z rasismu. Rada Evropy ve středu vyzvala k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku, jenž podle ní vyvolává řadu otázek a záběry ze zákroku jsou prý znepokojující. Rada Evropy se dle svého vyjádření dlouhodobě zapojuje do spolupráce s vládami a romskou komunitou na ochraně Romů před diskriminací. Do věci se zapojili i někteří aktivisté a politické neziskovky,“ napsal Okamura.

Hned poté znovu zopakoval, že on a další členové jeho hnutí odmítají vměšování cizích organizací a „politických neziskovek“, což je pojem, který české právo nezná, do vnitřních záležitostí republiky. Podle předsedy SPD Češi, Moravané a Slezané nepotřebují rady z ciziny, protože si vystačí s vlastními zákony a soudy.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Odmítáme, aby se celá kauza stala záminkou neomarxistického aktivismu či dokonce násilí a rabování jako v USA. Do doby, než to začali zmiňovat aktivisté, jsme etnický původ narkomana vůbec nekomentovali. Odmítáme rasismus naruby a apriorní implicitní obviňování policistů z rasismu či z „popravy“ onoho recidivisty. V ČR nebudeme klečet jako v USA!“ pokračoval šéf SPD.

Zdůraznil, že pacifikace agresivního narkomana představuje pro policisty vždy riziko, což by podle předsedy SPD měla mít na mysli i Generální inspekce bezpečnostních sborů, která teplickou kauzu prověří. Okamura apeloval na GIBS, aby nepodlehla tlaku aktivistů. Do této skupiny řadí Okamura i úřad Romské iniciativy v Berlíně, který případ Stanislava Tomáše přirovnal k případu černocha Georga Floyda, který vloni v květnu v USA také zemřel po zákroku policie. Okamura vidí paralelu pouze v tom, že jak George Floyd, tak Stanislav Tomáš byli zločinci.

reklama

autor: mp

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Proč až teď?

Ptáte se, proč stávka probíhá až teď. Napadlo vás třeba, že je to proto, jak se vláda chová? Že lidé čekali, že bude problémům čelit, že o nich povede diskuzi, ale ukazuje se, že tato vláda je úplně mimo a navíc arogantní. Vždyť proti ní stávkují i bývalý chartisté. A třeba premiér teprve nedávno zj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi budou zuřit. Zazněla cena, kterou by mohli platit za elektřinu. Ale bez „spekulantů“

19:47 Češi budou zuřit. Zazněla cena, kterou by mohli platit za elektřinu. Ale bez „spekulantů“

Nikdo, kromě spekulantů, nás nenutí českou elektřinu vyrobenou v České republice za české ceny obcho…