Coca-Cola zavedla ekologické opatření EU. Zákazníci zuří

03.11.2022 20:11 | Zprávy
autor: nab

Nová podoba víček na plastových lahvích Coca-coly sklízí obrovskou kritiku ze strany Němců. Uzávěr je totiž k plastové lahvi přidělaný i po jejím otevření. Novinka vzešla z nařízení Evropské unie o ochraně životního prostředí. Spotřebitelé v Německu to označují za zcela zbytečné a při konzumaci nápoje za obtěžující. Píše o tom německý deník Bild.

Coca-Cola zavedla ekologické opatření EU. Zákazníci zuří
Foto: Coca-Cola
Popisek: Santa Claus od Coca-Coly

Na to, že víčko od plastové lahve Coca-coly nejde oddělit a při jejím pití dosti vadí, si Němci zvykají už pár posledních měsíců, kdy společnost novinky představila. Firma Coca-Cola podle svých vyjádření tak učinila v reakci na nařízení Evropské unie, jež přišla s tím, že od roku 2024 se má používat pevný kryt u plastových lahví, což má podpořit ochranu životního prostředí. Na neoddělitelném víčku je paradoxně ještě uveden nápis Let me have a go, uvádí deník Bild.

Komentáře německých spotřebitelů jsou v internetovém prostoru značně kritické, uzávěr považuji za nepraktický. „Jedno z nejzbytečnějších a nejotravnějších ‚vylepšení‘, jaké jsem kdy viděl. Rád piju z láhve a víčko je zkrátka otravné,“ uvádí jeden z diskutérů. Další se přidává: „To je ale blbej nápad! Víčko vždycky překáží…“ nadává na novinku. „Otevřené víčko nečekaně spadne zpět do proudu a udělá nepořádek. Přítelkyně mi hned nato utrhne víčko,“ píše další na twitteru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…