Cos to provedl, Miloši Zemane?

31.12.2015 14:22

Prezident svým svatoštěpánským projevem těžce dekonspiroval jednu z tajných služeb. Ve svém zamyšlení nad „vánočním poselstvím“ Miloše Zemana to tvrdí religionista Ivan Štampach v článku, který byl publikován na serveru Deník Referendum.

Cos to provedl, Miloši Zemane?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana ze zámku v Lánech

Ve svatoštěpánském proslovu Miloš Zeman řekl mimo jiné toto: „Když se připravovala demonstrace zastánců migrace k 17. listopadu, tak jsem od jedné z našich zpravodajských služeb dostal informaci, že na transparentu této demonstrace má být nápis ‚Tahle země není naše – Refugees welcome‘. Potom někdo poradil těmto organizátorům, že ten nápis je mimořádně hloupý, tak ho nahradili o něco méně hloupým nápisem ‚Tahle země patří všem - Refugees welcome‘.“

Prezident se možná mýlí. Nebo lže

Podle Štampacha stojí tento prezidentův výrok za vážné zamyšlení. „První možnost je, že se prezident mýlí, nebo že dokonce lže. Ti, kdo u příprav hesel byli, upozorňují, že došlo k mediální desinterpretaci,“ napsal.

Celý text je ZDE

Připomíná, že náš stát má tajné služby, jednu vojenskou a dvě civilní. „Je však přinejmenším znepokojující, že kterási tajná služba pokládá za bezpečnostní riziko občany, kteří pevně stojí za 3. článkem Listiny základních práv a svobod. … Základní práva se zaručují všem, ne pouze občanům České republiky, jako je tomu u některých občanských svobod nebo sociálních práv ... Tedy prostě lidem bydlícím na území České republiky, nehledě na to odkud pocházejí a jakou mají příslušnost,“ tvrdí Štampach.

Kdo na heslech pracovali, si možná odvodí, kdo byl agentem

Poukazuje na to, že iniciativy, vítající uprchlíky a pomáhající uprchlíkům z oblastí vojenských, politických a náboženských rizik, prosazují politické pojetí, které zjevně zastávají i někteří zákonodárci a členové vlády. „Jsou tedy pro jednu z tajných služeb (a jen pro tuto jednu) bezpečnostním rizikem i poslanci, senátoři a ministři?“ ptá se Štampach.

Ze Zemanova výroku však lze podle něj vyčíst i druhý důsledek. „Ti, kdo na heslech před demonstrací pracovali, si pravděpodobně pamatují, kdo byl přítomen a možná si snadno odvodí, kdo byl tím nastrčeným agentem. Nejvyšší velitel ozbrojených sil pravděpodobně těžce dekonspiroval onu službu, jejímž logickým principem je práce v utajení. Budou mu i nadále tajné služby poskytovat spolehlivé informace, i když jim to zákon ukládá či umožňuje?“ ptá se Štampach.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

20:20 Topkař z Liberecka o Green Dealu i euru. EU je naše jistota, jediná cesta jak obstát

Mnohé země předkládají své ambiciózní plány na omezení emisních zátěží, ale tyto plány se vůbec nepo…