Covid: Lék pro koně. Donesla do Motola. Manželovi. Nemocnice donucena k akci

08.03.2021 10:52 | Zprávy

O víkendu měli v pražské fakultní nemocnici v Motole zajímavou návštěvu. Žena, jejíž muž je na ARO s covidem, přinesla doslova koňskou dávku Ivermektinu. Tu jí věnoval poslanec Lubomír Volný, podle kterého pomáhá proti covidu-19. A nemocnice vydala prohlášení, že jediné léky, které bude pacientům podávat, jsou ty pro lidi.

Covid: Lék pro koně. Donesla do Motola. Manželovi. Nemocnice donucena k akci
Foto: Repro Facebook
Popisek: Poslanec Lubomír Volný a žena, které daroval tubu koňského Ivermektinu

 

V souvislosti s léčbou koronaviru se v Česku skloňuje jméno jednoho léku: Ivermektin. Tento přípravek proti parazitům prosazuje jednak poslanec Jednotných Lubomír Volný, ale nyní ho prosazuje i premiér Andrej Babiš, který lék zmínil ve svém pravidelném nedělním vysílání.

„A když už to ministerstvo a SÚKL povolily ve prospěch nemocnic, tak by bylo logické, aby se to povolilo i pro ambulance. Nikdo na světě neukázal, že by to nefungovalo. Je tady x různých informací, jak to bylo nasazeno. Peru, Argentina, Paraguay, Indie a tak dále. Já tady nechci rozebírat, kdo dělal tu studii, proč ji dělal a proč se to vlastně děje. Já se jenom ptám, že máme tady lék, který je velice levný, jsou na něj pozitivní ohlasy, byl použitý proti covidu na mnoha místech na světě, nemá nežádoucí účinky. Tak proč bychom ho nemohli dát do ambulantní léčby, je o to i velký zájem,“ řekl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Foltýn

Dobrý den, moc to nechápu, to že Foltýna platila armáda vám sdělil Fiala? Proč by to dělala? A i kdyby to dělala nebylo by to vlastně prašť jako uhoď, protože armádu platí vláda potažmo vlastně my? A budete se dál pídit po tom, kdo byl vlastně jeho nadřízený? Docela dost by mě to zajímalo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

19:20 „Fakta jsou jí ukradená.“ Mladá Pirátka si výstupem v ČT zavařila

Nově zvolená poslankyně za Piráty Katerina Demetrashvili vzbudila svými výroky v pořadu Interview ČT…