Covid v Rusku: Zlé záběry. Mrtvoly. A ani lehnout pacienta nenechají

09.11.2020 7:12

Ruskem se šíří záběry z přetížených nemocnic, ukazující mrtvá těla po chodbách zdravotnických zařízení, a výpovědi příbuzných, které ukazují mnohá selhání tamního zdravotnického systému. Vše došlo tak daleko, že již v jedné z nemocnic v Tomsku nabízejí pouze „hospitalizaci vsedě“ na kolečkovém křesle. Prudký nárůst nakažených covidem-19 ovšem u Rusů nezvyšuje touhu nechat se očkovat tamní vakcínou. V Moskvě by si ruskou vakcínu nechalo aplikovat jen deset procent lidí.

Covid v Rusku: Zlé záběry. Mrtvoly. A ani lehnout pacienta nenechají
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Před Rudým náměstím v Moskvě
reklama

Anketa

Bude Joe Biden dobrý prezident USA?

10%
90%
hlasovalo: 10526 lidí
Český rozhlas Plus s odvoláním na ruský server Moscow Times píše, že nyní některá ruská města zažívají nejkrušnější chvíle od vypuknutí epidemie. V moskevské oblasti se počet nakažených za poslední měsíc zdvojnásobil a situace je velmi nepříznivá i v Kaliningradu či Petrohradu.

Záběry z ruských nemocnic ukazují sklep nemocnice na Sibiři plný těl mrtvých pacientů v igelitových pytlích. Na jihu Ruska mají pacienti umírat kvůli nedostatku kyslíku. Nemocniční personál na Urale pak požádal o pomoc vojenské zdravotníky, protože systém se hroutí.

V Tomsku už nedostatek lůžek zašel tak daleko, že nejméně v jedné z nemocnic se nabízí „hospitalizace vsedě“, tedy hospitalizace na kolečkových křeslech.

Podobné hrůzné zprávy přicházejí i z dalších částí země. Ve Volgogradu zemřel 87letý válečný veterán Vladimir Molčanov, když jej chtěl personál nemocnice převézt na psychiatrické oddělení.

V Zabajkalském kraji pak koronavirus nepřežila čtyřiašedesátiletá žena, kterou nechtěli devět dní od nákazy hospitalizovat, a zdravotníci ve Pskovské oblasti zase odmítali sdělit rodině, co je s jejich členem rodiny, dokud jeho syn nezjistil, že je pozitivní, a nezeptal se poté v této souvislosti na otcův zdravotní stav. Teprve pak mu zdravotnický resort po deseti dnech odmítání sdělit informace řekl, že je jeho otec mrtvý.

Ruská vicepremiérka Taťjana Golikovová prohlásila, že se již zaplnilo až 81 procent všech lůžek vyčleněných v Rusku pro covidové pacienty. V zemi pak nyní je přes 400 tisíc aktuálně nakažených. Zemřelo již přes třicet tisíc lidí.

Záběry pořízené v ruských nemocnicích můžete zhlédnout zde:

Co Ruské federaci nepomáhá, je, že samotní Rusové nevěří tamní vakcíně. Podle průzkumu serveru Otevřená média by se nyní nenechalo vakcínou očkovat až 59 procent obyvatel Ruska. Obyvatelé Moskvy pak vakcíně ruské výroby nevěří téměř vůbec, vpravit do sebe by si ji nechalo jen deset procent lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …