Čunek poslal nezaměstnané do práce

15.03.2016 8:42

Až na stovku má vzrůst počet pracovníků, kteří ve žlutých vestách s nápisem „veřejně prospěšné práce“ provádějí ve Vsetíně úklid veřejných prostranství. Informoval o tom web tamní radnice s tím, že město tak znovu využije státem podporovaný program na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných.

Čunek poslal nezaměstnané do práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kontejnerové byty pro nepřizpůsobivé

V současné době pracuje pro město Vsetín prostřednictvím příspěvkové organizace Technické služby šestnáct osob ještě z loňského programu. Prvních třicet lidí nastoupí už v dubnu a další pak během května, slibuje web vsetínské radnice.

Celý text je ZDE

„Naším cílem je přitáhnout k práci lidi, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a zvykli si jen na vysedávání na lavičkách a na pobírání sociálních dávek. No a samozřejmě chceme pracovním návykům naučit i jejich dnes již dospělé děti, které si po vzoru svých rodičů také zvykly nepracovat a žít jen ze sociálního systému,“ citoval web slova vsetínského starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL).

Hlavní pracovní náplní lidí zaměstnaných prostřednictvím veřejně prospěšných prací je zlepšení prostředí, vzhledu a čistoty ve Vsetíně. Starat by se tak měli zejména o čištění chodníků, úklid autobusových zastávek, pletí veřejné zeleně, úklid černých skládek, čištění odvodňovacích žlabů, podchodů a dětských hřišť, úklid v okolí odpadových nádob na sídlištích nebo úklid břehu řeky Bečvy a přilehlých potoků.

V loňském roce pracovalo celkem v rámci VPP ve Vsetíně 49 osob.

Stát hradí společnostem, které zaměstnávají pracovníky na VPP prostřednictvím úřadu práce, mzdové náklady, včetně povinných odvodů až do výše 14 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

21:40 Proč je to tajné? Vadim Petrov si všímá problému s Radou ČT. Mnozí budou zuřit

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Vadim Petrov se na sociální síti zaměřil na dov…