Čunek poslal nezaměstnané do práce

15.03.2016 8:42

Až na stovku má vzrůst počet pracovníků, kteří ve žlutých vestách s nápisem „veřejně prospěšné práce“ provádějí ve Vsetíně úklid veřejných prostranství. Informoval o tom web tamní radnice s tím, že město tak znovu využije státem podporovaný program na zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných.

Čunek poslal nezaměstnané do práce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kontejnerové byty pro nepřizpůsobivé
reklama

V současné době pracuje pro město Vsetín prostřednictvím příspěvkové organizace Technické služby šestnáct osob ještě z loňského programu. Prvních třicet lidí nastoupí už v dubnu a další pak během května, slibuje web vsetínské radnice.

Celý text je ZDE

„Naším cílem je přitáhnout k práci lidi, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a zvykli si jen na vysedávání na lavičkách a na pobírání sociálních dávek. No a samozřejmě chceme pracovním návykům naučit i jejich dnes již dospělé děti, které si po vzoru svých rodičů také zvykly nepracovat a žít jen ze sociálního systému,“ citoval web slova vsetínského starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL).

Hlavní pracovní náplní lidí zaměstnaných prostřednictvím veřejně prospěšných prací je zlepšení prostředí, vzhledu a čistoty ve Vsetíně. Starat by se tak měli zejména o čištění chodníků, úklid autobusových zastávek, pletí veřejné zeleně, úklid černých skládek, čištění odvodňovacích žlabů, podchodů a dětských hřišť, úklid v okolí odpadových nádob na sídlištích nebo úklid břehu řeky Bečvy a přilehlých potoků.

V loňském roce pracovalo celkem v rámci VPP ve Vsetíně 49 osob.

Stát hradí společnostem, které zaměstnávají pracovníky na VPP prostřednictvím úřadu práce, mzdové náklady, včetně povinných odvodů až do výše 14 tisíc korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula: Sám neodstoupím! Je to jinak

13:38 Prymula: Sám neodstoupím! Je to jinak

Nic jsem neporušil. Tak "omluvil" svou schůzku s předsedou poslaneckého klubu ANO Jaroslavem Faltýnk…