Další extrém z Británie: Toto napsala mladá muslimská radní o Hitlerovi a židech

10.04.2016 17:26

Dvacetiletá muslimská radní z britského Lutonu byla vyloučena z řad britských labouristů poté, co ostře útočila na židy. Došla dokonce tak daleko, že Adolfa Hitlera označila za největšího muže v historii. Informuje o tom server britského bulvárního deníku The Sun. Radní se však brání, že tato hrozivá slova nepsala ona sama, ale její sestra.

Další extrém z Británie: Toto napsala mladá muslimská radní o Hitlerovi a židech
Foto: wikipedia.org
Popisek: Adolf Hitler na vrcholu své moci

Aysegul Gurbuz je dvacetiletá mladá žena, která působí v radě britského Lutonu, za levicové labouristy. V pozici radní města s více než dvě stě tisíci obyvateli vyznavačka islámské víry napsala na sociální síti Twitter, že Adolf Hitler byl největším mužem v celé historii a že by Írán měl použít jaderné zbraně k vymazání Izraele z povrchu země. Teď již není členkou strany, má pozastavené členství.

„Adolf Hitler = největší muž v historii“ napsala doslova radní Aysegul Gurbuz. Nešetřila ani někdejšího šéfa vlastní Labouristické strany Eda Milibanda, který v roce 2014 prohrál volby s konzervativcem Davidem Cameronem a odstoupil z funkce. Nahradil ho Jeremy Corbyn. „Ed Miliband je žid, Nikdy se nestane britským předsedou vlády,“ napsala v minulosti mladá žena.

Na židy útočila soustavně mezi lety 2011 až 2014. V roce 2013 světu např. oznámila, že židé v USA jsou tak mocní, až je to nechutné. Tyto výroky ji však jednoho dne zlomily politický vaz. Tedy, možná. Sama radní totiž tvrdí, že antisemitské výroky na sociální síť nepsala ona, ale její sestra.

„Tam, kde žiji, velmi dobře vycházím s židovskou komunitou... Jsem naprosto zděšená,“ řekla radní. Její kolegové z rady však vyžadují jasné vysvětlení. „Tyto tweety jsou antisemitské. Objevují se na osobním účtu Aysegul Gurbuz a nelze to obhájit,“ sdělil deníku Mail Jonathan Sacerdoti, aktivista kampaně proti antisemitismu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…