Další ruské diletantství. Jaký génius vymyslel tuhle kolonu? Visingr by se nedivil, kdyby Putin začal velitele popravovat

28.02.2022 17:27 | Zprávy
autor: jma

Vojenský analytik Lukáš Visingr tvrdí, že si ruská armáda počíná při invazi na Ukrajinu diletantsky. Prezident Putin prý ale nemá o pomalém postupu svých vojáků přesné zprávy, protože mu to jeho nejbližší spolupracovníci tají. „Jeho nejbližší mu nemohou říkat, jaké jsou ztráty, protože by se rozzuřil, nechal je odvolat, možná popravit,“ uvedl Visingr.

Další ruské diletantství. Jaký génius vymyslel tuhle kolonu? Visingr by se nedivil, kdyby Putin začal velitele popravovat
Foto: Repro min. obrany Ukrajiny
Popisek: Zničená ruská technika

Visingra fascinuje zejména pohled na záběry dlouhých vojenských kolon, které jsou pro ukrajinské letectvo a dělostřelectvo snadným cílem. Satelitní obrázky americké společnosti Maxar, které by měla mít ukrajinská armáda k dispozici, například ukazují přibližně pětikilometrový konvoj asi 60 kilometrů od Kyjeva. V konvoji jsou podle fotek tanky, vozidla pěchoty, samohybné dělostřelecké zbraně či cisterny s palivem.

„Konvoj mě fascinuje. Nechápu, jaký vojenský ‚génius‘ pošle po jedné dvouproudé silnici vozidla pěkně naskládaná za sebou. Navíc po silnici, která vede bažinami a lesy, kde není kam uhnout. Lepší cíl pro ukrajinské letectvo a dělostřelectvo si nedokážu představit. Pokračuje ruský diletantismus,“ prohlásil Visingr pro CNN Prima NEWS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jeroným Tejc byl položen dotaz

Klobouk dolů

Pane ministře, podle mě jste rozhodl dobře, že jste zažaloval soudkyni, která svěřila dítě nebezpečnému otci, který ho zabil. Jaký trest soudkyni hrozí a hlavně bude moc soudit dál, když se dopustila takového fatálního selhání? Ještě proč jste s tou žalobou přišel až nyní? Že selhala je jasné od zač...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vtip Marka Ebena na Klempíře dostal nečekanou pointu

14:35 Vtip Marka Ebena na Klempíře dostal nečekanou pointu

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech slaví 80 let od svého založení a svůj 60. ročník. Na…