Daniel Kroupa: Británie má štěstí, že je EU tak demokratická. Kdyby vystupovala z Ruska, rozbombarduje Putin Londýn na padrť jako Groznyj

25.06.2016 10:03

Filozof, bývalý politik a disident Daniel Kroupa se na svém facebookovém profilu rozepsal o Brexitu. „Brexit je důkazem, že v Evropské unii máme skutečnou demokratickou svobodu – můžeme se rozhodnout, a dokonce i špatně: odejít,“ uvedl mimo jiné Kroupa.

Daniel Kroupa: Británie má štěstí, že je EU tak demokratická. Kdyby vystupovala z Ruska, rozbombarduje Putin Londýn na padrť jako Groznyj
Foto: archiv
Popisek: Chartista Daniel Kroupa

Ohledně demokratické svobody se Kroupa zamyslel nad situací v Grozném. „Když se před časem rozhodli Čečenci opustit Ruskou federaci, rozbombardoval Putin jejich hlavní město Groznyj na padrť a rozbombardoval jim krvavou Kadyrovovu dikaturu,“ všímá si poklidné reakce Evropské unie.

„Dokud zůstává Evropská unie prostorem demokratické svobody, máme v ruce dostatek prostředků k tomu, abychom napravili její nedostatky. Tak se je tedy konečně naučme využívat!“ podotkl také.

Podle něj se z odchodu Velké Británie z Evropské unie radují hlavně komunisté, neonacisté a populisté, kterým toto společenství bránilo v uskutečnění jejich odporných cílů. „Ti budou nadále usilovat o to, aby rozložili Unii docela,“ dodal.

Kroupa tvrdí, že v případě, že by v čele Evropské unie stáli skuteční demokratičtí vůdci a nikoli političtí údržbáři a byrokraté bez myšlenky, bez fantazie a bez jasných představ, mohl by znanemat Brexit výhodu. „Británie totiž po léta blokovala všechny potřebné, ale i nepotřebné kroky k politické integraci EU,“ všímá si Kroupa. Evropskou unii podle něj může zachránit a udržet jenom pohyb kupředu. „A to je odstraňování demokratického deficitu,“ dodal s tím, že cílem musí být Evropská unie, která bude na základě demokratického rozhodování schopná politického jednání a dokáže obhájit naši bezpečnost a naše zájmy na globální úrovni.

Příspěvky Daniela Kroupy z Facebooku:

CHCI DEMOKRATICKOU A EFEKTIVNÍ EVROPSKOU UNII
Británie odchází z Evropské unie a radují se hlavně komunisté, neonacisté a populisté, kterým toto společenství bránilo v uskutečnění jejich odporných cílů. Ti budou nadále usilovat o to, aby rozložili unii docela. 
Samotný odchod Británie by nemusel znamenat tragédii ale výhodu, pokud by v čele EU stáli skuteční demokratičtí vůdci a nikoli političtí údržbáři a byrokraté bez myšlenky, bez fantazie a bez jasných představ o tom, co dělat dál. Británie totiž po léta blokovala všechny potřebné (ale i nepotřebné) kroky k politické integraci EU.
Evropskou unii může zachránit a udržet jenom pohyb kupředu a to je odstraňování demokratického deficitu. 
Cílem musí být Evropská unie, která bude na základě demokratického rozhodování schopná politického jednání a dokáže obhájit naší bezpečnost a naše zájmy na globální úrovni.

---

Brexit je důkazem, že v Evropské unii máme skutečnou demokratickou svobodu - můžeme se rozhodnout a dokonce i špatně: odejít.
Když se před časem rozhodli Čečenci opustit Ruskou federaci, rozbombardoval Putin jejich hlavní město Groznyj na padrť a zavedl jim krvavou Kadyrovovu diktaturu.
Dokud zůstává Evropská unie prostorem demokratické svobody, máme v ruce dostatek prostředků k tomu, abychom napravili její nedostatky. Tak se je tedy konečně naučme využívat!

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

15:57 Jestřábi jedou umělou kampaň proti Rusku. Václav Klaus neviděl žádné důkazy. A nakonec se vysmál čínobijci Topolánkovi

Moderátor internetové televize XTV oznámil start dvanáctého rozhovoru s Václavem Klausem. A druhý če…