Diktatura rozhodně není špatná věc, myslí si Pirát. Jde prý jen o to, jak se dělá

14.10.2017 8:46

Volby se blíží a strany svádějí lítý boj o každý hlas. Někteří politici v tomto boji volí cesty, které nejsou po chuti nejen politickým konkurentům, ale mnohdy ani jejich vlastním spolustraníkům. Mezi klasické „buřiče“ patří v ČSSD Jaroslav Foldyna, v ODS Václav Klaus mladší nebo člen Pirátů Ondřej Kotas, který zašel tak daleko, že otevřeně hájí diktaturu.

Diktatura rozhodně není špatná věc, myslí si Pirát. Jde prý jen o to, jak se dělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební plakáty v ulicích Prahy
reklama

„Hulení s tím nemá nic společnýho a moje názory jsou v tom­hle už několik let konzistentní. Diktatura rozhodně není špatná věc, jde jen o formu, jakou je provedena. Myšlenka demokraticky zvoleného diktátora s možností jeho odvolání v občanském referendu mi přijde jako ideální forma vlády,“ vyjádřil se už v roce 2016 Kotas v Pirátském fóru na internetu. Upozornil na to deník Právo.

Celý článek naleznete zde

Šéf Pirátů Ivan Bartoš přitom svou stranu popisuje jako liberální, proevropskou a respektující české závazky v NATO. Kotasovo vyjádření považuje Bartoš za vtip. Není to ale tak dlouho, co byl pirát Ivo Vašíček vyloučen za to, že spekuloval o možném vystoupení Česka z EU. Tento muž však dnes přesto kandiduje za Piráty do Poslanecké sněmovny.  

Piráti však nejsou jednou stranou, která se potýká s rebely. Za rybu plující proti proudu se na předvolebních plakátech označuje i sociální demokrat Jaroslav Foldyna, který v minulosti kritizoval např. odkup vepřína v Letech u Písku. Podle Foldyny si ho vláda může dovolit vykoupit až tehdy, když zajistí české seniory, nemocné občany či strádající děti.  

Za rebela platí i Václav Klaus mladší, který se staví na stranu zastánců vystoupení Česka z EU, ačkoli ODS v programu nic takového nemá. Předseda ODS Petr Fiala v tom však nevidí problém. Za rozhodující považuje program ODS, kde se o odchodu z EU nemluví, ale nemá nic proti názorové pluralitě uvnitř strany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

10:31 S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká posla…