Dojemný příběh z Německa: Tatínek byl Hitlerův ministr, dcera teď hostí doma Syřany

18.09.2015 16:24

Již osm měsíců sdílí dcera nacisty Alberta Speera domov se dvěma Syřany. Dva muži, Nizar a Ahmad, kteří uprchli před situací ve své zemi, jí dokonce i pomáhají. Píše o tom server iDnes.cz.

Dojemný příběh z Německa: Tatínek byl Hitlerův ministr, dcera teď hostí doma Syřany
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Albert Speer byl hlavním architektem Hitlerovy říše, jeho dcera Hilde Schrammová (79) se celý život snaží o světový mír a boj proti rasismu. 

„Kdokoli má volné místo, měl by uprchlíky přijmout,“ uvedla serveru BBC s tím, že rozhodnutí pro ni bylo jednoduché. A její soužití se Syřany je skutečně příkladné – Ahmad například rád vaří, a tak své paní domácí ulehčuje práci a stará se o kuchyň. A nejen oni, oba muži starší ženě, která má problémy se zády, pomáhají a chodí například na nákup.

„Rodinu jsem neviděl už dva roky,“ říká Ahmad, který v Sýrii studoval na zubaře. Při vzpomínkách na svou domovinu propadá skepsi. V zemi totiž nechal nemocného otce i matku. I druhý muž, který je u Schrammové ubytován, studoval medicínu. 

Původní text čtěte ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…