Doktor Macek souhlasí s Andrejem Babišem: Čím víc toho řekne, tím víc se objevuje lží

17. 3. 2017 14:49

Doktor Miroslav Macek znovu ukázal, jak břitký text umí napsat. Kvůli Geertu Wildersovi se vysmál médiím hlavního proudu, ale pěknou ťafku schytal i ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Doktor Macek souhlasí s Andrejem Babišem: Čím víc toho řekne, tím víc se objevuje lží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Prakticky všechna česká média informovala o nizozemských volbách. Novináři se však neshodli na tom, jak volby interpretovat. Česká televize a další média hlavního proudu zajásala, že Wilders prohrál. Miroslav Macek připomněl, jak tato prohra doopravdy vypadala.

„Wildersova krajně pravicová a extrémně populistická strana utrpěla drtivou porážku a propadla se ze 3. na 2. místo v parlamentu, přičemž ztratila podporu voličů z 10 % na 13 %. Dalším projevem její porážky je přírůstek 5 poslanců. Vítězná eurostrana zaznamenala drtivý úspěch ztrátou 8 poslanců. Extremisté drtivě prohráli, velký přírůstek hlasů získala zelená levice. Nejvíce však uspěla holandská sociální demokracie, z bývalých 38 poslanců jí zbylo krásných 9,“ poznamenává ironicky doktor Macek.

Páteční glosu naleznete zde

Stranou jeho pozornosti však nezůstal ani Andrej Babiš. Macek zajásal, že mohl s šéfem hnutí ANO snad poprvé souhlasit. „Nikdy jsem netušil, že budu zcela souhlasit s Andrejem Babišem. Ale je to tak! Ta jeho včerejší věta je stoprocentně pravdivá: ‚Čím víc toho zveřejňuju, tím víc se objevují nějaké lži,‘“ zasmál se Macek.

Okamžitě však pokračoval na vážnější notu.

„Vlastníte velkopodnik A, který je ziskový a mohl by vám jako jedinému vlastníku vyplácet tučné dividendy. Nicméně nevyplácí, protože byste je musel danit. Protože však máte v portfoliu podniků jeden podnik, který má kapitál necelé dva miliony korun a proti jehož aktivám 361 milionů stojí pasiva (bankovní úvěry) 356 milionů, tedy žádná sláva, prodáte vašich 20 % akcií tohoto podniku svému velkopodniku A (který již 80 % zbývajících akcií vlastní) za neuvěřitelných 527,5 milionu korun! A vzhledem k tomu, že už vlastníte tyto akcie nějakou dobu, nezaplatíte na daních ani korunu. Krása nesmírná, že ano? Ovšem zároveň daňový únik jako prase!“ udeřil Macek nesmlouvavě.

Otázkou prý je, kdy si na Andreje Babiše posvítí policie. A pak je tu ještě jedna otázka, kdy osoby, které podle doktora Macka Babiše řídí, přestanou jeho výlevy bavit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klára Samková k paktu OSN: V Evropě bude občanská válka. Klidně mě zavřete, ve vězení bude nejbezpečněji

8:27 Klára Samková k paktu OSN: V Evropě bude občanská válka. Klidně mě zavřete, ve vězení bude nejbezpečněji

Právnička Klára Samková se na sociální síti obsáhle rozepsala o důsledcích hlasování pro zprávu vyso…