Doktor to řekl také pro rozhlas: Peake podpořím. Ale…

20.04.2012 10:15

Projekt rebelů z Věcí veřejných je prý připraven podpořit poslanec Michal Doktor z hnutí Jihočeši 2012. Jak ale řekl Radiožurnálu, má několik podmínek. "Já nepřistoupím na dohodu nad vládním projektem, který si bude hledat ad hoc podporu tu od Peake, tu od Johna. Chci jasně formulovaný program," řekl kromě jiného Doktor.

Doktor to řekl také pro rozhlas: Peake podpořím. Ale…
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Doktor

Zvyšují se šance vlády Petra Nečase na přežití ? Těžko prozatím říci. Premiér Petr Nečas (ODS) totiž vyžaduje pro udržení současné vlády podporu tří poslaneckých klubů. Spolupráci s Věcmi veřejnými se přitom ODS rozhodla ukončit. Znamená to, že vicepremiérka Karolína Peake musí zajistit pro své nové uskupení deset členů. Zatím jich má jistých jen sedm. 

Karolína Peake bude jednat s dosud nerozhodnutými poslanci z řad Věcí veřejných Radimem Vysloužilem a Milanem Šťovíčkem. S Michalem Doktorem již prý mluvila ve čtvrtek, podle poslance si vyjasnili základní parametry budoucí možné spolupráce. 

„Řeknu zcela otevřeně, že pro mě jako člena suverénního politického projektu Jihočeši 2012 je nepřijatelné, abych se stal členem nově zakládaného hnutí Karolíny Peake. Jsem schopen se s ní domluvit na nějaké kvalitativní dohodě a spolupráci v klubu, který bude formalizován jako klub nezařazených ve stávající Poslanecké sněmovně,“ uvedl pro Radiožurnál dnes ráno Doktor. Podobně pak hovořil i pro ParlamentníListy.cz.

Jihočeský poslanec byl do sněmovny zvolený za ODS, řady občanských demokratů ale opustil na protest proti údajnému pronikání vlivu kmotrů do vlády. 

„Myslím si, že si Karolína Peake zaslouží příležitost institucionálně upravit vztahy v Poslanecké sněmovně tak, aby vznikl poslanecký klub, a jsem ochoten za určitých podmínek jí v tomto být nápomocen,“ řekl také Doktor a upřesnil, že jeho podmínky se vztahují spíše k vládnímu projektu. 

„Ty podmínky jsou delegovány a formulovány spíše k tomu vládnímu projektu, nežli k tomu samotnému tělesu poslaneckého klubu. Nemyslím tím Jihočechy. Já tím myslím zásadní kvalitativní dohodu o tom, jak bude vypadat vládnutí budoucí koalice, která má být nějakým způsobem pojmenována. Já nepřistoupím na dohodu nad vládním projektem, který si bude hledat ad hoc podporu tu od Peake, tu od Johna. Chci jasně formulovaný program, jasně formulovanou personální odpovědnost s jasně vymahatelnými nástroji toho, jak jednotlivé subjekty spolu právě budou k takové dohodě přistupovat. Já se nehodlám nechat vydírat Radkem Johnem, který jeden den bude projekt vydírat a požadovat výpalné, a druhý den - jako dnes pláče v médiích - bude říkat, že se bojí nástupu komunismu,“ doplnil nazařazený poslanec.

{relatedarticles title="Psali jsme:" tag="Peake" count="5"

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

15:07 „Dal jsi kněžský slib, Danieli, a ten jsi pošlapal!“, „Jirko, neobtěžuj tady lidi, kteří tě neznají!“ Beseda s Hermanem skončila velkým konfliktem

REPORTÁŽ Muslimové jsou naši bratranci a plošné vyhnání Němců z poválečné republiky dalo prostor pro…