Doktorka Samková o dvojím metru v právu. Sluníčkáři prý očividně zkrachovali, tak se to řeší represí

29.11.2015 7:57

Advokátka Klára Samková na profilu na Parlamentních Listech.cz odpovídala čtenářům. Řešila přitom obvinění svého kolegy klienta z Bloku proti islámu a šéfa hnutí Islám v ČR nechceme Martina Konvičky, který byl v týdnu obžalován z šíření nenávisti. Rovněž se pak vyjádřila k tomu, proč tzv. Konvičkovce podporuje.

Doktorka Samková o dvojím metru v právu. Sluníčkáři prý očividně zkrachovali, tak se to řeší represí
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Klára Samková
reklama

Známá právnička uvedla, že obvinění pana Konvičky bylo připravováno v řádu měsíců, a tak bylo jeho načasování na 18. listopadu v podstatě náhodné a nemá tedy spojitost s vystoupením Miloše Zemana den předem na Albertově a ani s možným úmyslem kriminalizovat právě prezidenta. „Ošem, doc. Konvička je skutečně svým odpůrcům nebezpečný, to je už celkem jasné,“ dodala.

„Také je jasné, že zde existuje dvojí metr v právu, které přestává fungovat. Ideologické posuzování věci a obhajoba jedněch a umělé stíhání druhých jede ve velkém,“ napsala dále čtenáři na dotaz, zdali nebyly výroky pana Hassana Alrawiho, který v roce 2013 vybízel v brněnské mešitě k nenávisti vůči nevěřícím, horší a přesto na něj žaloba byla zamítnuta. „Prostě právní systém se rozpadá. K tomu asi není co dalšího dodat...“ poznamenala politická aktivistka.

Další čtenář se pak Samkové ptal, proč patří ke lidem kolem Martina Konvičky, které označil za sionisty. Navíc advokátce připomněl její rozhovor o budoucnosti Romů v České republice z roku 2000. V něm mimo jiné prohlásila, že tzv. romský problém by se prý měl spíše jmenovat problémem Čechů. Pokud se Česku nepodaří vypořádat se soužitím s Romy, tak to bude znamenat, že se země nezařadila do megatrendu lidské civilizace, která směřuje ke globalizaci. „Romové – toť neuvěřitelně velký intelektuální potenciál, který doposud dříme nepoužit,“ řekla tehdy s tím, že jim buď Česká republika vytvoří takové podmínky, aby tento potenciál mohl pracovat pro ni, nebo začnou Romové pomalu odcházet do jiných částí světa.

„Konvičkáři fakt nejsou sionističtí,“ ohradila se Samková proti čtenáři a uvedla, že je v Bloku proti islámu, či spíše v IVČRN i několik Židů. „Jinak, co z toho co jsem napsala, není pravda? Bohužel, podle mého názoru, vše...“ napsala čtenáři dále s tím, že to, jak se v Česku i na Slovensku řešila tzv. romská otázka, je ostudné a absolutně nefunkční. „Takže proč v tom nepokračovat, že? Sluníčkové řešení romské otázky totálně zkrachovalo, takže nyní ve stejném modu jede celá zahraniční politika,“ ukončila advokátka svou odpověď s tím, že se jí to zdá šílené.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

9:07 Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vrátil ke švýcarské schůzce prezi…