Dopravní podnik přijde o 1,6 mld. Kč z EU na stavbu metra A

08.11.2013 17:36 | Zprávy
autor: čtk, mp

Pražský dopravní podnik (DPP) přijde o 1,6 miliardy korun z fondů EU na rozšíření metra A. Ministerstvo dopravy totiž ve čtvrtek oznámilo, že na projekt kvůli chybám v zadávacích řízeních přidělilo 7,4 miliardy korun. DPP však mohl získat takřka devět miliard. Vyplývá to z dokumentů ministerstva pro místní rozvoj (MMR) a výpočtů ČTK. Vedení DPP přitom ve čtvrtek tvrdilo, že o žádné peníze rozhodnutím ministerstva nepřijde. Aktuální vyjádření DPP ČTK zjišťuje.

Dopravní podnik přijde o 1,6 mld. Kč z EU na stavbu metra A
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

"Dopravní podnik ani Praha o žádné peníze nepřichází," ujišťoval na čtvrteční tiskové konferenci nový ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Veřejně přístupné dokumenty však hovoří jinak.

Porušení zákona o zadávání veřejných zakázek

Podle aktuální Měsíční monitorovací zprávy o průběhu čerpání SF/ FS a národních zdrojů v programovém období 2007-2013 za měsíc září 2013, kterou na svých webových stránkách zveřejnilo MMR, podal pražský dopravní podnik jednu žádost na projekt týkající se pražského metra v celkové výši 18,4 miliardy korun. U těchto projektů Evropská komise proplácí až 85 procent těchto nákladů. Při stanovování podmínek Operačního programu Doprava (OPD), kam spadá i dostavba pražského metra, však bylo na tuto stavbu přiděleno 5,1 procenta celkové alokace operačního programu. To je 8,978 miliardy korun. Pražský dopravní podnik tak mohl v současném programovém období získat na metro maximálně necelých devět miliard korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

11:00 Profesor Gerloch vynesl kartu, která jde proti Pavlovi

Kdo jinému jámu kopá, do Ankary neletí,“ konstatovala ke sporu prezidenta a vlády komentátorka Karol…