Dost. Po řevu na Zemana se ozval Hrad. Pětkrát

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
26.04.2021 13:24 | Zprávy

Terčem masivní kritiky se stal prezident Zeman za projev, který pronesl včera a kde de facto zpochybnil výsledky vyšetřování BIS. Uvedl totiž, že podle BIS neexistují důkazy ani svědectví, že by ruští agenti byli ve vrbětickém areálu. Mluvčí Ovčáček se naštval a rozjel „palbu“ na sociální síti Twitter. „Lžou ráno, lžou dopoledne, lžou odpoledne, lžou večer. Opozice a její média,“ napsal mimo jiné.

Dost. Po řevu na Zemana se ozval Hrad. Pětkrát
Foto: Screen: CNN Prima News
Popisek: Prezident Miloš Zeman při projevu na CNN Prima News

„Nepotřebujete jasné důkazy? V roce 2003 je také nechtěli. V Sýrii a v Libyi je také nechtěli. Výsledkem statisíce mrtvých, hrůzné masakry křesťanů, vznik vražedného tzv. Islámského státu, obří migrační vlna. Svědomí buší na dveře. A bude se ptát. Nelze uniknout,“ napsal mimo jiné hradní mluvčí Jiří Ovčáček na svém twitteru.

Nepotřebujete jasné důkazy?

V roce 2003 je také nechtěli. V Sýrii a v Libyi je také nechtěli.

Výsledkem statisíce mrtvých, hrůzné masakry křesťanů, vznik vražedného tzv. Islámského státu, obří migrační vlna.

Svědomí buší na dveře. A bude se ptát. Nelze uniknout.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 26, 2021

Na co konkrétně Ovčáček reagoval, nelze s jistotou říci. Ale je možné, že šlo například o reakci na předsedu ODS Petra Fialy, který si prezidenta bral na paškál právě i kvůli tomu, že kritizoval i americkou CIA za to, že poukazovala na zbraně hromadného ničení v Iráku, které však nebyly nalezeny, ale přesto způsobily dlouholetý konflikt.

„Já ty zpravodajské důstojníky nemám rád, dělají více škody než užitku. Vzpomeňte si na CIA, jak informovala americkou vládu, že v Iráku jsou zbraně hromadného ničení, a nic tam nebylo a došlo ke zcela zbytečné válce,“ podotkl v pořadu Partie prezident Zeman.

„Přemýšlím nad vystoupením prezidenta. Po týdnu tak nějak všechno zpochybnil. BIS, k tomu i CIA, závěry zpravodajských služeb. Bylo to takové povídání v kavárně – nic není jasné, více verzí, nejasnosti. No dobře. Jenže přesně toto hraje do karet Ruska, my potřebujeme od hlavy státu jasná slova,“ poznamenal totiž Fiala.

„Lžou ráno, lžou dopoledne, lžou odpoledne, lžou večer. Opozice a její média,“ podotkl také Ovčáček.

Lžou ráno, lžou dopoledne, lžou odpoledne, lžou večer.

Opozice a její média.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 26, 2021

Tak zřejmě reagoval na některé titulky zpravodajských serverů. „Zeman urážel moderátorku. ‚Je to hulvát,‘ zní pobouřené ohlasy,“ psal například server Seznam Zprávy. Kritický vůči Zemanovi byl i server iHNed.cz. „Zeman se zase jednou mýlil. Detektor lži jsme neodmítli a nikdo u soudu nebyl, říká advokát Imexu k Vrběticím,“ napsal.

A kritický byl třeba také i šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery se svým komentářem „Zeman oslabil českou pozici“.  

Ovčáček se také vyjádřil k článku, který publikoval server Novinky.cz, o tom, že evropští lidovci vyzývají k tomu, aby kvůli střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) byly zastaveny Česku dotace. Jde o to, že europoslanci Evropské lidové strany navrhli v souvislosti s ukončeným auditem firem okolo holdingu Agrofert to, že Evropská komise by měla vůči Česku vůbec poprvé použít nové pravidlo spojující čerpání společných peněz s dodržováním principů právního státu a zastavit zemi vyplácení dotací. Komise totiž minulý týden zveřejnila závěrečnou auditní zprávu konstatující, že český premiér je ve střetu zájmů.

„Prostě se k nám chovají jako ke kolonii,“ poznamenal.

Prostě se k nám chovají jako ke kolonii. https://t.co/TbQ0DrTt7I

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 26, 2021

„Tím, že rozporujete konečné rozhodnutí z Bruselu a schvalujete další rozkrádaní dotací se vlastně dopouštíte trestného činu!!! Jak si může prezident v demokratické zemi dovolit, obhajovat a podporovat trestně stíhaného premiéra. Jste hradní odpad a morální dno společnosti!!!“ napsala mu následně do diskuse jedna z uživatelek.

Ovčáček se ale rozhodl bránit.

„Jste velmi politicky a ideologicky vyspělá, což o to. Jenže v ČR bruselské zákony neplatí. Dokud jsme suverénním státem, platí zde české zákony,“ napsal.

A do novinářů si pak Ovčáček rýpl ještě jednou. „Rozdíl mezi českou novinařinou v letech 1949–1954 a tou současnou už prakticky neexistuje. Vlastně ano, jeden. Zatím novináři nepožadují tresty smrti,“ uvedl.

Rozdíl mezi českou novinařinou v letech 1949–1954 a tou současnou už prakticky neexistuje.

Vlastně ano, jeden.

Zatím novináři nepožadují tresty smrti.

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 26, 2021

„Převelice děkuji mnoha občanům za slova podpory adresovaná panu prezidentovi. Jeden z ohlasů mne dojal a promluvil mi ze srdce: Mohu konstatovat jediné – máme na Hradě po roce 1938 prvního skutečně statečného prezidenta!“ napsal pak také občanům Ovčáček.

Převelice děkuji mnoha občanům za slova podpory adresovaná panu prezidentovi.

??

Jeden z ohlasů mne dojal a promluvil mi ze srdce:

Mohu konstatovat jediné – máme na Hradě po roce 1938 prvního skutečně statečného prezidenta!

????

— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) April 25, 2021

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…