Drábek: Kojenecké ústavy budou zrušeny do roku 2013

25.08.2011 13:36 | Zprávy

Ministerstvo práce a sociálních věci do dvou let připraví alternativní řešení pro děti z kojeneckých ústavů, které se chystá zrušit. Mělo by se jednat o náhradní rodinné prostředí.

Drábek: Kojenecké ústavy budou zrušeny do roku 2013
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek
Mezinárodní organizace UNICEF vyzvala Českou republiku, aby zakázala 34 kojeneckých ústavů, která podle ní porušují práva dětí. Loni jimi prošlo 2000 dětí, proto musí být vytvořeno dostatečné množství jiných řešení, mezi nimi hlavně pěstounských rodin.

Chystá se na to i Polsko 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Ing. Irena Němcová byl položen dotaz

Program

Tvrdíte, že se vám podařilo do programu nové vlády prosadit velkou část ze vašeho programu. Nebylo ale jednou z vašich hlavních priorit referendum o vystoupení z EU a NATO? A co vím, to nebude. A jak to bude s uprchlíky z Ukrajiny? Slibovali jste zásadní změny. Jaké nastanou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

17:40 Kamrlík o 15 metrech v Praze za 3,2 milionu. Nezůstal bez odezvy

Stále rostoucí ceny bydlení tlačí zájemce o bydlení do bytů s menšími dispozicemi. V Praze a v další…