Drastické video z Prahy: Skopal člověka do bezvědomí. Ve všední den v poledne. Máme záznam. Agresorovi hrozí 10 let kriminálu, soud ho do vazby neposlal

12. 8. 2019 15:51

Hlídka pražských strážníků zadržela minulý týden agresora, který tvrdými kopy do hlavy ohrozil život napadeného muže. ParlamentníListy.cz s odstupem několik dnů zajímalo, jak se k agresivnímu člověku postavila justice.

Drastické video z Prahy: Skopal člověka do bezvědomí. Ve všední den v poledne. Máme záznam. Agresorovi hrozí 10 let kriminálu, soud ho do vazby neposlal
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Napadení v parku u hlavního nádraží v Praze
reklama

Kolem poledne prováděli strážníci okrskáři běžnou hlídkovou činnost ve Vrchlického sadech u hlavního nádraží v Praze. Jejich pozornosti neunikl konflikt odehrávající se u nedalekých laviček. Jeden muž zde napadl druhého a poté, co ho srazil na zem, ještě velmi brutálně dupl na jeho hlavu.

Pěší hlídka i autohlídka vybavená záchranářským batohem dorazily na místo během několika minut, útočícího muže ihned zadržely a napadanému poskytly neodkladnou první pomoc. Tolik k videu, které popsala Irena Seifertová, tisková mluvčí městské policie v Praze.

Pod videem se objevilo hned několik diskusí. Pochvalné směrem k policii, i ty, které se děsí situace u hlavního nádraží v Praze. „Hlavní nadrazi, strasny misto fetek, kradezi a znasilneni. Vecer tudy radsi vubec nechodim," uvedl jeden z nich. Další, tentokrát Slovák, napsal: „A toto Praha akoze toleruje a nedokaze vyriesit? Šak ked ide clovek z hlavaku na zastavku tramvaj Hlavni nadrazi, tak su tam ti vsetci zm*di - fetky, co sa odmietaju zaclenit do spolocnosti a najst si normalnu robotu a chlastaju tam najlacnejsie vínečka."

ParlamentníListy.cz ovšem zajímalo, jaký trest hrozí agresorovi za brutální napadení. „V uplynulých dnech bylo muži sděleno obvinění pro trestné činy těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví, za což hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Zároveň byl dán podnět na jeho vzetí do vazby," sdělil po několika dnech naší redakci Jan Rybanský z tiskového oddělení pražské policie.

Nás v té souvislosti samozřejmě zajímala i skutečnost, zdali byl agresor, zjevně člen bezdomovecké skupiny, skutečně vzat do vazby. „Stíhání je vedeno na svobodě," dodal zástupce policie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

16:55 Veeeen, z vody veeeen! Další video s migranty nazdvihlo už i Francouze. Jeden reagoval obrázkem, za který by ho v USA ztrestali. A druhý něčím, za co by ho rovnou zavřeli

Na konci července několik médii informovalo o tom, že italská vláda vysílá karanténní loď k ostrovu …