Drtivá podpora Babišově vládě: To se jen tak nevidí. A nejen to

26. 3. 2020 13:36

Nejnovější průzkum společnosti STEM ukázal, že česká společnost podporuje kroky vlády v koronavirové epidemii. Lidé také věří, že během několika týdnů nastane obrat k lepšímu.

Drtivá podpora Babišově vládě: To se jen tak nevidí. A nejen to
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček na tiskové konferenci ke koronaviru
reklama

Anketa

Vadí vám vládní nařízení, ať lidé během karantény nejezdí na chaty a chalupy?

9%
91%
hlasovalo: 24765 lidí
Lidé musí čelit výrazným omezením, které premiér Babiš lapidárně shrnul ve slavném výroku „do práce a domů“. Přesto 62 procent z nich uvedlo, že opatření zvládají „celkem bez problémů“. Drobnější problémy pociťuje 33 procent.

I když jsou už téměř dva týdny zavřené mnohé provozy a situace se v ekonomice začíná projevovat negativně, téměř polovina lidí uvedla, že se jich napjatá situace finančně nyní nedotýká, a další třetina pociťuje „snesitelné“ obtíže. Pětina přiznala, že se „musela uskromnit“ a pouhá tři procenta uvedla, že mají „značné potíže“.

Na dotaz, jak situaci zvládá vláda, odpovědělo 38,6 procenta, že „určitě ano“ a dalších 44,1 procenta, že „spíše ano“. Odpověď „určitě ne“ uvedlo pouhých 4,3 procenta.

CELÝ TEXT ZDE

Ještě větší absolutorium dostali lékaři a zdravotnický personál. Jejich práci ocenilo plných 95,7 procenta. „Taková jednoznačná podpora v podstatě čemukoliv je v české veřejnosti naprosto ojedinělá,“ dodávají k tomu výzkumníci.

Obavy, že by přijatá opatření mohla do budoucna vést k ohrožení demokracie, vyjádřila pouhá třetina dotázaných. Pokud jde o uzavření hranic, více než 60 procent souhlasí, že by měly být uzavřeny až do konce roku a že by omezení na hranicích měla mít trvalejší podobu.

Výsledky společnost STEM zveřejnil server Seznam Zprávy, a šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl to komentoval sžíravě: „To je asi u Lukačoviče pozdvižení. Ještě Hrušínský, Šafr, Kalousek, Fiala a Motejlek s Pokorným čekali úplně jiný čísla,“ bavil se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…