Dva muži, z toho jeden těhotný. Vzor rodiny. Více o Istanbulské úmluvě

14.06.2023 9:25 | Ze sítí

MONITORING Publicistka Jana Bobošíková vyrazila do útoku proti Istanbulské úmluvě. „Víte, že vzorem rodiny bude i soužití dvou mužů, z nichž jeden je těhotný? To stane, pokud bude přijata Istanbulská úmluva,“ vypálila. A jedním dechem dodala, že čtení pohádky malým dětem o dvou homosexuálních tučňácích transsexuálním umělcem, nevadí nejen žádné ze stran vládní pětikoalice, ale ani opozičnímu hnutí ANO.

Dva muži, z toho jeden těhotný. Vzor rodiny. Více o Istanbulské úmluvě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Petr Pavel pronesl projev ve sněmovně. Poté se odebral zpátky pěšky na Hrad

Tzv. Istanbulská úmluva se zaměřuje na potírání násilí vůči ženám a domácího násilí obecně. Publicistka Jana Bobošíková ve svém internetovém pořadu Aby bylo jasno naznačila, že se jí zdá zajímavé, že ještě v pondělí jednání o Istanbulské smlouvě na programu vlády nebylo. Teď má kabinet rozhodnout, zda ji pošle do Sněmovny k projednání. Kdyby ji Fialova vláda do Sněmovny neposlala, nebo pokud by ji Sněmovna neschválila, nebo pokud by ji nepodepsal prezident, Istanbulská smlouva by nebyla pro Česko závazná.

Bobošíková tady připomněla, že přijetí Istanbulské úmluvy ještě před pěti lety odmítal. Teď se kloní tomu pustit smlouvu do Parlamentu. Úmluva musí prostou většinou hlasů zákonodárců projít oběma komorami.

Taková je teorie. Praxe je však podle Bobošíkové taková, že úmluvu už v rámci EU schválili na svém jednání ministři dopravy EU. Kupka dostal od Fialy pokyn nehlasovat pro úmluvu, ale ta byla i tak většinou hlasů přijata. To může znamenat, že pro Česko jako pro členský stát EU bude úmluva závazná, ať už ji český Parlament schválí, či neschválí. Podle Bobošíkové pak bude na stole už jen jedna otázka, které části úmluvy budeme moct ignorovat a kterým už se nevyhneme.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Miloš Polák


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Američané, Turci, Maďaři a Slováci prý vyhodili Zelenského od stolu

8:10 Američané, Turci, Maďaři a Slováci prý vyhodili Zelenského od stolu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se sice účastnil slavnostní večeře členských států NATO, al…