Dvě oběti v jeden den. Mrtvých na koronavirus v Čechách přibývá

25. 3. 2020 14:30

V České republice už padlo za oběť koronaviru 5 lidí. Dnes jde již o druhou oběť.

Dvě oběti v jeden den. Mrtvých na koronavirus v Čechách přibývá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soumrak, ilustrační foto
reklama

V České republice zemřel pátý pacient s onemocněním COVID-19, jde o osmaosmdesátiletého muže ze Středočeského kraje. Byl v domácím léčení, novým koronavirem se nakazil v rodině a trpěl chronickým onemocněním,“ napsala ČTK s odvoláním na mluvčí krajských hygieniků Danu Šalamunovou.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch ráno oznámil, že v Česku je nyní 1 497 občanů pozitivně testovaných na koronavirus.

„Aktuálně ke koronaviru. K dnešnímu ránu máme 1 497 nakažených. A zvládáme testovat více lidí. Za včerejšek dokonce rekordních 2 976 osob. Zapojeno je již 62 laboratoří a 46 odběrových míst po republice. Celkem jsme provedli 22 600 testů. Nadále platí 10 vyléčených a 3 úmrtí,“ napsal ráno ministr.

Jenže po pár hodinách už je všechno jinak. Zemřel další koronavirový pacient. Šlo o muže z Kladenska. Ve Středočeském kraji bylo testováno přes 1 500 lidí.

Čtvrtou obětí byl muž léčený v Nemocnici Na Bulovce. Bylo mu 83 let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

16:11 Komentátor brání odstaveného Suchoně na Nově: Kdyby se tak kriticky přistupovalo k moderátorům ČT, redakce by zely prázdnotou. Moravec, Tvarůžková, Witowská...

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Opatření proti covidu evidentně nemají logiku, říká komentátor Tomá…