Evropa prý žasne, jak může taky vypadat parlament. Malé shrnutí toho nejlepšího od slovenských zákonodárců

10.07.2016 12:39 | Zprávy
autor: mp

Slovenská politika se mění v absurdní divadlo. Svědčí o tom slovní přestřelky mezi koalicí a opozicí, v nichž padají slova jako „zloděj“, „chrapoun“. Nezvyklé situace se odehrávají v každém parlamentu, ale na Slovensko se teď upírají zraky celé EU, protože Slovensko od 1. července evropskému společenství předsedá. Parlament předsednické země se prý teď mění v „pavlač“.

Evropa prý žasne, jak může taky vypadat parlament. Malé shrnutí toho nejlepšího od slovenských zákonodárců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slovensko

„Dojmy z letní slovenské politické scény jsou tragikomické. Nejteatrálnější výstupy se zatím odehrávají na půdě Národní rady Slovenské republiky, čili ve slovenské sněmovně. Třeba šéf opozičního hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OľaNO) Igor Matovič usedá v parlamentní lavici v tričku s nápisem ‚Fico chrání zloděje‘, zatímco předseda sněmovny Andrej Danko (Slovenská národná strana) vyhrožuje, že až jednou skončí ve funkci, nikdo už v parlamentu nebude sedět v tričku, krátké sukni nebo chroupat horalky. Jak řekl ve středu, tohle ‚teátro‘ v Národní radě musí brzy skončit,“ píše server časopisu Týden.

Poukazuje tím na vleklou politickou krizi, která Slovensko ovlivňuje už několik měsíců. Robert Fico sice se svou sociálnědemokratickou stranou SMER dokázal potřetí sestavit koaliční vládu, ale tou prakticky od samého počátku otřásá korupční skandál. Týká se ministra vnitra Roberta Kaliňáka, jenž čelí podezření, že je napojen na mafii. A premiér Robert Fico podle slovenské pravicové opozice celou situaci ztěžuje tím, že svého stranického kolegu chrání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…