Evropská cena pro německou novinářku v hidžábu. Co přijde příště?

17.02.2020 15:48 | Zprávy
autor: ras

Evropskou mediální cenu Civis získala německá reportérka Nemi El-Hassanová za video ze setkání neonacistů v Durynsku. Natáčela ho, jakož i některá jiná, v hidžábu. Podle Moniky Haškové, autorky komentáře k této události na Neviditelném psu, je pohled na zahalenou ženu neslučitelný s evropskými hodnotami.

Evropská cena pro německou novinářku v hidžábu. Co přijde příště?
Foto: Vít Hassan
Popisek: Přistěhovalecká čtvrť Neukölln v Berlíně

„Pokud se v televizi objeví německá redaktorka v hidžábu, proč by se nemohla objevit v černé burce, ze které by jí koukaly jen zamřížované oči? Sice by nikdo neviděl, co říká, ale co na tom, slyšet by byla. Každopádně nejde o míru zahalení, jestli více, nebo méně. Jde o princip. Vyšší princip,“ napsala v komentáři Evropská mediální cena fandí hidžábu Monika Hašková. Vrátila se k předloňskému udílení mediální ceny Civis.

Zahalená reportérka

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co by EU měla z toho, kdyby nás zatáhla do války?

Vy tvrdíte, že se o to pokouší. Proč by to dělala? A k té mírové iniciativě Trupma. Podle vás je jeho návrh vůči Ukrajině spravedlivý? Nezohledňuje jen zájmy USA a Ruska?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev na Babiše. Opozice by za 90 miliard eur Zelenskému ručit chtěla

10:05 Řev na Babiše. Opozice by za 90 miliard eur Zelenskému ručit chtěla

„Planetární ostuda. Babiš se přidal ke kolaborantům Orbánovi a Ficovi. Švejkování. Čekají nás čtyři …