Evropská unie je jako Hitler, jen na to jde šetrněji. Tak hovoří možný britský premiér

15. 5. 2016 8:07

Někdejší londýnský starosta a konzervativní politik Boris Johnson znovu a znovu volá po odchodu Velké Británie z EU. A teď vytáhl opravdu těžký kalibr. Přirovnal totiž přední evropské politiky k Adolfu Hitlerovi.

Evropská unie je jako Hitler, jen na to jde šetrněji. Tak hovoří možný britský premiér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

„Napoleon, Hitler, zkoušeli to různí lidé a vždy to skončilo tragicky... Evropská unie se snaží dělat totéž, i když odlišnými metodami,“ řekl Johnson. „(EU) nemá vedení, které by všichni respektovali a chápali. To způsobuje absenci demokracie,“ dodal. České čtenáře o tom s odvoláním na zahraniční zdroje informuje ČTK.

Měl na mysli zrod evropského superstátu. EU v této snaze obchází demokratické mechanismy, a právě proto je odsouzena k neúspěchu. K dovršení všeho zlého navíc dnešní Unii dominuje Německo, které dosáhlo ekonomického zničení Řecka a faktického ovládnutí Itálie. Proto je třeba osmadvacítku opustit.

Celý článek najdete zde.

Proti Johnsonovi stojí současný britský konzervativní premiér David Cameron. Ten vede kampaň za setrvání ostrovního království v EU. Varuje totiž před tím, co se stane s ekonomikou království, pokud země královny Alžběty II. EU opustí. Nemluvě o poklesu politického vlivu Velké Británie. Stojí za pozornost, že Cameron se v této otázce potýká především s odporem ve vlastní straně, zatímco opoziční liberálové a labouristé ho podporují.

O setrvání  ostrovního království budou Britové v referendu hlasovat 23. června. Síly odpůrců a příznivců EU jsou podle průzkumů v podstatě vyrovnané.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…