Exministr Kocourek se odkloněných milionů nechce vzdát

24. 4. 2012 10:50

Bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek se nechce vzdát milionů, kvůli kterým přišel o vládní funkci. Kvůli penězům, které dle vlastních slov „odklonil“ během rozvodu před manželkou, mu byl v březnu rozhodnutím soudu zablokován majetek. Nyní Kocourek proti tomuto rozhodnutí podal odvolání, jak informuje server idnes.cz.

Exministr Kocourek se odkloněných milionů nechce vzdát
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci
reklama

Jeho bývalá manželka podala soudu návrh na předběžné opatření poté, co tehdejší ministr vloni v listopadu přiznal, že si při vypořádávání majetku v rámci rozvodu „ulil“ šestnáct milionů korun. Média tehdy začala pátrat po původu peněz, které záhadně nabyla jeho matka a Kocourek vystoupil s tvrzením, že se „jednalo o mé osobní a historické rodinné prostředky.“ Ty ministr prý „odklonil“ během rozvodu před svou manželkou.

Následně se jeho exmanželka začala domáhat svého podílu na těchto penězích, které podle jejího tvrzení patřily do společného jmění manželů a proto má nárok na polovinu z šestnáctimilionové částky. Proto na svého bývalého manžela podala žalobu. Následně navrhovala mimosoudní dohodu, ovšem Kocourek na tento návrh nereagoval.

Soud v březnu předběžným opatřením zakázal bývalému ministrovi disponovat s majetkem. Týkalo se to zejména jeho nemovitostí- bytu v Praze a domu v Hostivici. Kocourek je nesmí prodávat ani převádět.

Proti předběžnému opatření však podal odvolání. Mluvčí obvodního soudu pro Prahu 6 potvrdila serveru Týden.cz, že odvolání bylo podáno včas. „Nyní se předloží k vyjádření protistraně a potom bude spis odeslán městskému soudu k rozhodnutí,“ doplnila mluvčí.

Kvůli kauze Kocourek už musel rezignovat na funkci ministra a je vyšetřován protikorupční policií.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

15:22 Minář? Ne, Dan Landa! padlo. A scéna, jak zpěvák utřel ČT

„Větší šanci na přetáhnutí voličů ANO a SPD mají aktivity Dana Landy než Mikuláš Minář z chvilek,“ z…