Ivan Pilip byl ministrem financí ve dvou vládách Václava Klause mezi lety 1997 – 1998, a poté také Josefa Tošovského. Od roku 2004 do července 2007 byl viceguvernérem Evropské centrální banky. Působil také jako podnikatel, ale zdá se, že v této pozici se mu příliš nedařilo, protože jeho realitní společnost Residence nábřeží skončila na základě rozhodnutí Městského soudu v Praze v konkurzu. Pilip se zadlužil výstavbou luxusních bytů na nábřeží Vltavy v Praze 5. Zprávu přinesla ČTK.
Odchod zahraničního investora
„Společnost se v posledních měsících snažila vyřešit svou kritickou situaci prodejem zbývajícího majetku, nicméně to se nepodařilo uskutečnit a tržní hodnota majetku je v tuto chvíli nižší než uznané závazky společnosti,“ napsal Pilip insolvenčnímu soudu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu