Exministr z ODS: Petře Gazdíku, mám tě velmi rád, jenže...

29.11.2013 10:45

Exposlanec občanské demokracie Pavel Drobil na svém profilu na sociální síti Facebook reaguje na slova poslance Petra Gazdíka (STAN), která pronesl v rozhovoru pro server Lidovky.cz na adresu ODS. Drobil Gazdíkovi oponuje, právě TOP 09 byla tou stranou, která otevřela levici cestu k moci, tvrdí.

Exministr z ODS: Petře Gazdíku, mám tě velmi rád, jenže...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Drobil
reklama

Petr Gazdík, nově kandidát na místopředsedu Poslanecké sněmovny, v rozhovoru pro Lidovky.cz uvedl, že za nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou sněmovny může zhrzenost ODS. "Vidím tam pořád nějakou zhrzenost a zášť. Stále nám vyčítají předčasné volby, pořád ještě nepochopili, že s jejich neustále se rozpadajícím mančaftem nešlo hrát," uvedl Gazdík, kterého právě Kalousek vystřídal v čele poslaneckého klubu.

S tímto tvrzením ale Drobil rozhodně nesouhlasí a přidává naopak svůj názor na věc. "Bohužel Petr Gazdík (a jeho TOP 09) naopak stále nepochopil, že to byla TOP 09, která ve 'svatém' svazáckém zápalu být první u řečniště, kdo oznámí občanům, že už se podepsali pod listinu o rozpuštění sněmovny, otevřela cestu levici k absolutní moci ve státě," napsal politik na svůj Facebook.

TOP 09 poslala pravici do opozice

Byla to podle něj fakticky TOP 09, kdo vyvolal předčasné volby a poslal pravici do opozice. "Kdo se rozbíhá proti vidlím, nesmí se divit, že se na ně napíchne," konstatuje Drobil.

Svůj krátký komentář uzavírá exposlanec poznámkou směřovanou přímo Gazdíkovi: "A Petře, čistě pragmaticky, jaký zájem má mít ODS na tom, aby nejviditelnějším reprezentantem pravice ve sněmovně byl Miroslav Kalousek? I o tom je přece politika a představitelé TOP 09 tuto hru umí hrát velmi dobře."

Co přesně napsal Drobil na svém facebookovém profilu:

Bývalý šéf poslaneckého klubu Petr Gazdík (kterého, musím přiznat, mám osobně velmi rád) národu sdělil, že za nezvolení Miroslava Kalouska místopředsedou sněmovny může ODS: "Vidím tam pořád nějakou zhrzenost a zášť. Stále nám vyčítají předčasné volby, pořád ještě nepochopili, že s jejich neustále se rozpadajícím mančaftem nešlo hrát." Bohužel Petr Gazdík (a jeho TOP 09) naopak stále nepochopil, že to byla TOP 09, která ve "svatém" svazáckém zápalu být první u řečniště, kdo oznámí občanům, že už se podepsali pod listinu o rozpuštění sněmovny, otevřela cestu levici k absolutní moci ve státě (mají a budou mít prezidenta, premiéra, šéfa Senátu, šéfa PS, šéfa Ústavního soudu, šéfa NKÚ, šéfa ÚOHS, většinu hejtmanů). Byla to tedy fakticky TOP 09, kdo vyvolal předčasné volby a poslal pravici do opozice. Kdo se rozbíhá proti vidlím, nesmí se divit, že se na ně napíchne. A Petře, čistě pragmaticky, jaký zájem má mít ODS na tom, aby nejviditelnějším reprezentantem pravice ve sněmovně byl Miroslav Kalousek? I o tom je přece politika a představitelé TOP 09 tuto hru umí hrát velmi dobře ;-)...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…