Exministra Julínka vyhodili z nemocnice, aby měli na platy pro mladé. Diskrimunují mě kvůli politice, stěžuje si a žene věc k soudu

14.10.2016 8:19

Exministr zdravotnictví za ODS Tomáš Julínek je bez práce. Podle informací pátečního deníku Právo nemocnice v Boskovicích Julínka vyhodila, jeho post úplně zrušila a z ušetřených peněz navýšila platy nových lékařů. Ti by mohli svému exministrovi skoro poděkovat, protože jejich nástupní plat vzrostl opravdu významně. Julínek se s nemocnicí soudí.

Exministra Julínka vyhodili z nemocnice, aby měli na platy pro mladé. Diskrimunují mě kvůli politice, stěžuje si a žene věc k soudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Julínek, bývalý ministr zdravotnictví

Noví lékaři v nemocnici v Boskovicích se mohou zaradovat. Jejich nástupní plat se zvýší z 18 na 24 tisíc korun. Zdravotnické zařízení si mohlo dovolit navýšit mzdy nových lékařů poté, co byla zrušena pozice někdejšího ministra zdravotnictví za ODS Tomáše Julínka. „Ušetřilo se, protože jeho post náměstka pro ekonomiku a správu nemocnice byl neefektivní. Peníze za jeho plat byly využity lepším způsobem,“ řekla deníku boskovická starostka Hana Nedomová (ČSSD).

Julínek si to však nechce nechat líbit a obrátil se na soud. Někdejšímu členovi vlády se totiž zdá, že čelí diskriminaci. Radnice, které nemocnice patří, podle Julínka zbavila exministra místa z politických důvodů. Poté, co vedení nad městem převzala ČSSD, jí prý nevonělo, že Julínek reprezentuje barvy ODS. V nemocnici působil mezi lety 2013 až 2015. V prosinci toho roku byl propuštěn. Město však argumentaci exministra důrazně odmítá. Za svůj velký plat podle radních nedělal nic víc, než přebíral data svých podřízených a posílal je dál.

Současným ředitelem nemocnice je někdejší senátor za sociální demokracii Miloš Janeček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

15:41 „Pojďte vyhnat babičku, co prodává ozdoby!” Pořádá vánoční trhy. Má to vymyšlené

Vánoční trhy bez podmínek navzdory vládnímu zákazu a proti diskriminaci malých podnikatelů. Jiří Jan…