FOTO Je nás málo, ale stejně se vyfotíme. Já demonstrovala sama, mě neměl kdo fotit. „Mohutný úspěch“ protestů proti Babišovi

5. 7. 2018 13:39

Včera, během zkoušky sirén, proběhl protest proti současné vládě Andreje Babiše podporované komunisty a proti prezidentu Miloši Zemanovi. Na Václavském náměstí se sešlo asi 30 lidí. Ale akce měla být celorepubliková. Přinášíme fotografická svědectví a komentáře z různých koutů republiky z profilu stránky Milion chvilek pro demokracii na Facebooku.

FOTO Je nás málo, ale stejně se vyfotíme. Já demonstrovala sama, mě neměl kdo fotit. „Mohutný úspěch“ protestů proti Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Staň se sirénou - Generální ministávka v den zkoušky sirén proti Babišově vládě
reklama

Fotografie se sešly ze všech koutů republiky. Jan Kulhánek zachytil 3 protestující v Prachaticích.

Anketa

S odstupem času: Je dobře, že byla zavedena Elektronická evidence tržeb (EET)?

81%
19%
hlasovalo: 11372 lidí

„Dnes v pravé poledne v Prachaticích na náměstí - malí počtem, velcí elánem," popisuje foto Kulhánek. "NE VLÁDĚ BABIŠE," znělo z transparentu.

Pod fotografií najdeme další svědectví z akce. Jana Chadimová optimisticky píše: „Ve Strakonicich jsem byla sama. Nebyl, kdo by mne vyfotil. Ale srdcem tam se mnou bylo víc lidí".

V Mníšku pod Brdy měla akce větší úspěch. Podle fotodokumentace dorazili dokonce 4 lidé. Irena Hořejší k fotce píše: "Mníšek pod Brdy, siréna sice nebyla, ale my ano."
Demonstrující chtěli "slušného a vzdělaného prezidenta" a "slušnou vládu bez STBáků a bolševiků."