Fico: Slovensko podá žalobu proti rozhodnutí o kvótách

23.09.2015 12:53

Slovensko se odhodlalo k razantnímu kroku. Bude žalovat Evropskou unii za její rozhodnutí o povinných přerozdělovacích kvótách na uprchlíky. Oznámil to dnes premiér Robert Fico. Na úterním hlasování se zdrželo pouze Finsko. Proti hlasovalo Slovensko, Česká republika, Maďarsko a Rumunsko. Polsko však nakonec hlasovalo pro kvóty. Informují České noviny.

Fico: Slovensko podá žalobu proti rozhodnutí o kvótách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér SR Robert Fico

„Slovensko nemíní respektovat povinné kvóty. Podáváme žalobu k soudu v Lucemburku,“ sdělil Fico po zasedání vlády, která se zabývala schůzkou ministrů vnitra zemí EU. Řekl také, že Slovensko se rozhodnutí EU nepodřídí a hodlá čelit všem právním následkům.

Celý text zde

Slovenská vláda kvótám dlouhodobě oponuje. Fico argumentuje především tím, že na Slovensku nechce nikdo zůstat, jelikož cílem migrantů jsou ekonomicky vyspělejší země jako Německo či Francie.

Kvóty kritizovala i Česká republika. Premiér Bohuslav Sobotka se ale vyjádřil, že žalobami proti kvótám nechce více stupňovat napětí v Evropské unii.

reklama

autor: spa

Kolář

Není Kolář tak trochu druhý Mynář? A řídíte svůj tým vy nebo oni ovládají vás? Z toho, co čtu se přikláním spíš k druhé variantě. Obecně mi taky přijde, že jste dost nerozhodný a málo důrazný. Třeba když s nějakým zákonem nesouhlasíte, tak ho ale stejně ve výsledku podpoříte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

9:28 4800 Kč za dva kusy, u nás 5000 za jeden. Polsko útočí na Čechy

Poté, co Češi začali jezdit na levné nákupy do Polska, se polské laciné zboží přiblížilo až k nim. P…