Gazdík od plic: Policie zašla za hranu spravedlnosti. A pokud jde o pana Mynáře...

22.04.2015 18:33

Hostem středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls byl místopředseda Sněmovny a úřadující šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Rozohnil se kvůli případu libereckého hejtmana Martina Půty, který by STAN vedl, kdyby nebyl obviněn z korupce. Pár slov padlo také na adresu TOP 09, kancléře prezidenta Vratislava Mynáře a hokejového šampionátu v Praze.

Gazdík od plic: Policie zašla za hranu spravedlnosti. A pokud jde o pana Mynáře...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Gazdík

„Martin Půta je z mého pohledu obviněn naprosto nesmyslně a hloupě. Policie nepředložila žádný důkaz. Obvinila ho na základě toho, že se dva lidé bavili po telefonu o někom třetím,“ podivoval se host s tím, že věří v brzké řešení této kauzy před soudem, aby bylo jasno. „Dlouho se nic nedělo, ale nedávno začala policie stíhat zastupitele za totální nesmysly. Tady myslím, že už jsme za hranou spravedlnosti,“ řekl jasně Gazdík.

Co říká prezident na plat svého kancléře, který je na úrovni premiéra?

V pořadu také jasně zaznělo, že na celostátní úrovni budou Starostové dál spolupracovat s TOP 09, neboť podaná ruka starosty platí. Osobně má Gazdík rád předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga, ale cení si i práce prvního místopředsedy strany Miroslava Kalouska. Otázky, kdo povede TOP 09 dál či jak to bude se starosty po roce 2017, teď nejsou na pořadu dne.

Ve druhé polovině svého vystoupení se vyjadřoval také k platu politiků. Zmínil přitom plat kancléře prezidenta Vratislava Mynáře, který pobírá 167 tisíc korun hrubého, což je na úrovni premiéra. Gazdík si v této souvislosti klade otázku, co tomu asi říká prezident Miloš Zeman. Se smíchem také dodal, že kancléř Mynář v brzké době čeká přírůstek do rodiny, takže se mu možná hodí každá koruna.

V závěru pořadu prozradil, že se těší na nadcházející mistrovství světa v hokeji v Praze a Ostravě. Bude prý držet palce našim hokejistům, ale asi se na žádné utkání nedostane. Volné lístky se prý ve Sněmovně nenabízely. „Ale i kdyby se nabízely, já bych je nepřijal, protože mám takový plat, že bych si je mohl normálně koupit.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

9:12 Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

Kurdské a turecké čtvrti v Německu začínají připomínat počátek občanské války. Překladatelka a publi…