Generál Randák: Pokud je Zeman tak chytrý, že používá telefon svého poradce, nemůže se divit...

23.08.2021 19:02 | Zprávy
autor: AZy

Bývalý ředitel rozvědky Karel Randák se vyjádřil k odposlechům prezidenta republiky a jeho okolí. Pokud je prý prezident Zeman tak chytrý, že používá telefon svého poradce, nemůže se divit, že se objeví v odposleších. „Načerno by ho určitě neodposlouchávali. To by si nedovolili,“ říká k BIS.

Generál Randák: Pokud je Zeman tak chytrý, že používá telefon svého poradce, nemůže se divit...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Randák

Prezident Miloš Zeman v neděli prohlásil, že Bezpečnostní informační služba BIS odposlouchávala lidi z jeho nejbližšího okolí, a protože nemá telefon, odposlechy se týkaly prý i jeho. Podle bývalého ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karla Randáka prezident i vládní představitelé mají k dispozici telefony, u kterých lze zajistit, že hovory nebude možné odposlouchávat.

„Takhle to ve vyspělých zemích, mezi které se asi bohužel nepočítáme, funguje,“ řekl Randák. Bývalý zpravodajec také upozornil, že povolení odposlouchávat se nevztahují na osoby, ale na konkrétní telefonní čísla. „Pokud BIS v rámci svých kompetencí požádá o odposlechy a pan prezident je natolik chytrý, že si vezme telefon pana Nejedlého, tak se v odposleších objeví.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina v EU?

Cituji z prohlášení vaší strany: Evropská unie se snaží urychlit přístupová jednání s Ukrajinou. Kdo jako přesně? Kdo ten proces přijetí řídí? A kdo vlastně rozhoduje o přijetí či nepřijetí nějaké země do EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…