Haló, tady transparentní Ondráčka. Jeden hovor s Českými dráhami za 9 tisíc?

14.02.2017 14:42

Časopis Faktor S přinesl zajímavé informace o velice výhodné spolupráci pro neziskovku Transparency International s Českými drahami. Jedná se o smlouvu o provozování placené protikorupční telefonní linky o dění v Českých dráhách, provoz e-mailové adresy, sběr informací od oznamovatelů přes webové stránky a případný kontakt s oznamovateli.

Haló, tady transparentní Ondráčka. Jeden hovor s Českými dráhami za 9 tisíc?
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Šéf Transparency International David Ondráčka v pořadu Hyde Park
reklama

Celá spolupráce se může jevit jako podpora neziskového sektoru státnímu podniku, který se dříve potýkal s možnými problémy. Pokud se ale na spolupráci podíváme blíže, jedná se spíše o velmi lukrativní obchod. Po něm pátral především Faktor S. Jeho závěry?

První objednávka byla na šest měsíců za 660 tisíc korun, na což následovala další objednávka: na 15 měsíců za 1 150 000 korun.

Faktor S provedl průzkum u ostatních firem, které se protikorupčními linkami zabývají, a výsledek byl zcela jasný. Cena má být výrazně nadhodnocena. Zajímavé je, že i přes to, že České dráhy údajně vybíraly provozovatele výběrovým řízením, tak o něm nikdo z oslovených firem nevěděl. A jaký měla linka přínos? Kolik hovorů bylo vyřízeno? České dráhy mlčí.

Webové stránky informují, že od spuštění do konce března 2013 došlo 54 podnětů. Jak uvádí finanční výkazy Transparency International v čele s Davidem Ondráčkou, tak v tomto období bylo vyplaceno 490 tisíc korun. Tím se jednoduchým výpočtem dostaneme k částce přes 9 tisíc na jeden hovor, poznamenává časopis. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

9:39 A je jasno. Tajná nahrávka prozrazuje, jak CNN podporovala Bidena a zamlčovala útoky černochů

Po internetu se šíří tajně zachycená nahrávka technického ředitele americké televize CNN, kde přizná…