Hamáček: Převoz Čechů do Švýcarska, Německa a Polska. Jednáme

03.03.2021 12:11

Včera přibylo 16 600 pozitivně testovaných na covid, dnes odborníci odhadují, že počet nově pozitivních dostoupá ke 20 tisícům. „To jsou opravdu alarmující čísla a dokazují, že bez opatření, která jsme museli přijmout, to nejde,“ oznámil Hamáček na tiskové konferenci. Česko je na tom tak špatně, že mu pomoc nabídlo Švýcarsko, Německo a jednání probíhají i s Polskem.

Hamáček: Převoz Čechů do Švýcarska, Německa a Polska. Jednáme
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

Předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček na tiskové konferenci poděkoval občanům za to, že dodržují restriktivní opatření a méně cestují mezi okresy.

Anketa

Který případný kandidát na prezidenta vás oslovuje nejvíc?

hlasovalo: 21705 lidí

„Věřím, že tím dosáhneme toho, co chceme, to znamená poklesu nově nakažených a poklesu nově hospitalizovaných a že tím ulevíme zdravotníkům,“ oznámil Hamáček v ČT s tím, že prostým pohledem se zdá, že lidé omezili pochůzky, takže opatření vlády jdou správným směrem.

Policejní prezident Jan Švejdar poděkoval svým policistům i občanům, že dělají, co mohou a vše běží bez výraznějších problémů.

Ministr vnitra pozvedl varovný hlas.

„Včera 16 600. Dnes odhadují odborníci, že by se to mohlo přiblížit 20 tisícům. To jsou opravdu alarmující čísla a dokazují, že bez opatření, která jsme museli přijmout, to nejde,“ řekl Hamáček.

Varoval, že Pardubický kraj už oznámil, že nemocnice má zcela plné a už nemůže přijmout žádného covidového pacienta a ministr vnitra se obává, že k témuž dříve či později může dojít i v dalších krajích. I proto vláda jedná o mezinárodní pomoci. Dvacet lůžek s příslušným personálem nabídlo Švýcarsko, další lůžka nabídlo Německo a jednání probíhají i s Polskem.

Jednu z cest k řešení situace vidí v plošném testování firem.

„Pokud ta firma pravidelně testuje a ukazuje se, že tam virus není, tak nemá smysl ji zavřít.“ vysvětloval ministr vnitra s tím, že pokud bude firma vykazovat podezřelá čísla provedených testů a pozitivních výsledků těchto testů, už to může být důvod ke kontrole. Lze porovnávat množství pozitivních zaměstnanců ve vztahu k celkově pozitivním občanům v Česku či např. v kraji. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Naše civilizace nezanikne kvůli klimatické změně, ale kvůli šílencům ve vládě. Mladý pravičák očekává od Fialy smrtící koktejl

17:10 Naše civilizace nezanikne kvůli klimatické změně, ale kvůli šílencům ve vládě. Mladý pravičák očekává od Fialy smrtící koktejl

Podřízenost Bruselu, slepé plnění pokynů, ještě více rozdělená společnost a sebedestruktivní New Gre…