Heger chce zatočit s kuřáky v restauracích. Podaří se mu to?

23.04.2012 11:30 | Zprávy
autor: mp

Ministerstvo zdravotnictví připravuje pod taktovkou svého šéfa Leoše Hegera (TOP 09) další ztížení života všem kuřákům. Pravidla dosud platná např. v restauracích považuje ministerstvo za natolik benevolentní, že se je chystá důrazně zpřísnit a v krajním případě dokonce znemožnit kouření v podnicích úplně. Informuje o tom server Týden.cz. Návštěvníci bývají pro, zato restauratéři se děsí.

Heger chce zatočit s kuřáky v restauracích. Podaří se mu to?
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Současná právní úprava dovoluje restauratérům umožnit kuřácký koutek např. tím, že na některé stoly umístí cedulku kuřácké oddělení a na jiné je nedají. Mohou také vytvořit jakýsi koutek oddělený chabou zástěnou, což nekuřáky před pasivním kouřením ochrání stejně účinně, čili vůbec. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) to chce ve spolupráci s hygieniky změnit.

Pomůžeme tím všem

"Snažíme se posílit ochranu před účinky nepřímého tabákového kouře, to znamená omezit účinky pasivního kouření. Týká se to hlavně stravovacích provozů, dětských hřišť a restauračních zařízení," uvedla zástupkyně hlavního hygienika Viera Šedivá, jež má přípravu zákona na starost.

Prozatím se uvažuje o třech možných variantách opatření. Nejlepší by podle Šedivé bylo, kdyby se podařilo prosadit zákaz kouření v restauracích úplně, i když tuto možnost nepovažuje za pravděpodobnou. Další možností by mohla být pro restauratéry povinnost zbudovat stavebně oddělené prostory. Třetí nejměkčí variantu pak představuje snaha zpřísnit alespoň stávající pravidla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…